Prawniku, bloguj!

Prawniku, bloguj!

To jeden z ważniejszych tekstów, który dla Was przygotowaliśmy. Prawniku, bloguj! Blog to nowa furtka. Furtka, na którą zerkasz, ale nie chcesz jej otworzyć. Bo nie masz czasu. Bo nie widzisz sensu. Bo nie wiesz jak zacząć. A ta furtka może wiele zmienić. Może dziś nie dostrzegasz szans, które niesie za sobą blogowanie. Ale pewnego dnia przyznasz, że była to jedna z lepszych decyzji w Twoim zawodowym życiu.

Specprawnik.pl: Prawniku, bloguj!

Dlaczego prawnicy blogują?

Prawnicy zaczynają blogować z różnych powodów. Niektórzy mają po prostu potrzebę, aby podzielić się swoimi przemyśleniami. Inni są pragmatyczni: chodzi im o budowanie marki kancelarii albo pokazanie klientom, że są aktywni. Są też blogi wewnętrzne, prowadzone w dużych kancelariach, pisane na potrzeby budowania więzi z innymi pracownikami.

Prawnicy często pytają, czy aby blogować muszą spełniać jakieś warunki. A tu nie ma żadnych warunków. Trzeba tylko mieć odpowiednie, dobre nastawienie. To ono buduje blog. Jeżeli masz w sobie tę autentyczną chęć dzielenia się wiedzą spełniasz jedyny, najważniejszy warunek.

Tyle o warunkach, teraz pomysł. Dobrze go mieć. Musisz wiedzieć o czym chcesz pisać i być w tym konsekwentny. Sprawdź, czy temat jest poczytny. Czy kogoś to interesuje. W końcu nie piszesz dla siebie, tylko dla czytelników. Ich brak może spowodować frustrację. Świetnym barometrem trendów jest nasze forum pytań bezpłatnych , o czym więcej piszemy tutaj .

To dobry moment, aby zadać sobie pytanie co dla Ciebie oznacza sukces bloga i ile trzeba na niego czekać? Czy jest to właśnie zdobycie stałych czytelników? Osiągnięcie konkretnych zysków? Niezależnie od tego, co postawisz sobie za cel, musisz wiedzieć, że w blogowaniu musisz być cierpliwy. Systematyczna praca rodzi owoce. Ale trzeba na nie poczekać. Czasem nawet do roku. Jeśli nie będziesz cierpliwie czekać na efekty, przyjdzie wypalenie. Naturalna konsekwencja zapału, który nie zostaje od razu nagrodzony… Tylko swoją konsekwencją w działaniu osiągniesz to, co sobie postanowiłeś na początku.

I co się wtedy stanie?

Oprócz rozwoju, uznania, nowych klientów, samozadowolenia? Zostaniesz specjalistą w swojej dziedzinie. Gwiazdą prawa. Zaczną się wywiady, prośby o komentarz, opinię, współpracę przy bardzo ważnych projektach i inicjatywach.

Na pewno już teraz jesteś świetny. Specjalizujesz się w konkretnej dziedzinie prawa. Masz na koncie dziesiątki wygranych spraw. Tylko…kto o tym wie? Daj się poznać, prowadź bloga, bo TAK TO WŁAŚNIE DZAIAŁA .

 

Na koniec kilka rad dla początkujących:

  • Jeśli obawiasz się, że nie będziesz w blogowaniu konsekwentny (czytaj systematyczny), zacznij od regularnego wrzucania postów na fanpage Twojej kancelarii na Facebooku, aby wyrobić w sobie nawyk.
  • Musisz naprawdę wierzyć w ten projekt. Inaczej, czekając na sukces, stracisz zapał.
  • Pilnuj, aby sukces nie zabił Twojego bloga. Dziś zaczyna Ci brakować czasu, bo „jesteś na topie”. Ale na to, by mieć opinię eksperta w danej dziedzinie, trzeba pracować cały czas.

P.S.

Nasz poradnik o tym, jak napisać idealny tekst pod SEO znajdziesz TUTAJ .