Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Warszawa

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Warszawa uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Warszawa? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

Kancelaria Radcy Prawnego Marta Kropaczewska

Włókiennicza 98, 04-964 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

sprawy o rozwód zarówno z orzekaniem jak i bez orzekania o winie

sprawy o alimenty

Pluciński Radosław. Kancelaria radcy prawnego

Grzybowska 87, 00-844 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

sprawy cywilne , budowlane , gospodarcze , z prawa administracyjnego , rozwodowe i spadki

Kancelaria Prawna Rafał Hałabura

Mokotowska 65/10, 00-533 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Specjalizuję się w umowach o robot budowlane.

Kancelaria Radcy Prawnego Małgorzata Szysiak-Rossa

Warszawa

Al. KEN 83/12, 02-777

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

prowadzenie spraw frankowych

Kancelaria Radcy Prawnego dr Paweł Izdebski

11 Listopada 24, 08-110 Siedlce

Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Radca prawny posiadający bogate doświadczenie w zakresie prawa gospodarczego oraz prawa cywilnego. Świadczę usługi w zakresie kompleksowej obsługi prawnej dla firm oraz reprezentuję klientów w sporach przeciwko instytucjom finansowym.

Działdowska 11 lok. 13, 01-184 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw

Kilkaset zakończonych pozytywnie dla Klientów sprw ubezpieczeniowych (szkody, komunikacyjne, na osobie, ubezpieczenia na życie - polisolokaty.

Kancelaria Radcy Prawnego Ilona Bałdyga

Jana Dantyszka 20 lok. 31, 02-054 Warszawa

  • Odpowiedzi na pytania

Dariusz Zdrzalik Kancelaria Radcy Prawnego

Warszawa

  • Odpowiedzi na pytania

Jolanta Skrobowska Kancelaria Radcy Prawnego

Warszawa

Odpowiada w ciągu 10 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam. Jeżdżę na co dzień deskorolką elektryczną. Ostatnio wracając z pracy wjechałem na nierówność, straciłem równowagę i przewróciłem się. Mam zwichnięty obojczyk i obecnie przebywam na zwolnieniu. Zgłosiłem do pracodawcy że stało się to w drodze z pracy. Czy jest możliwość że zostanie to uznane jako wypadek w drodze do/z pracy? Dodam, że nie jechałem szybko i jestem doświadczony w jeździe na pojazdach elektrycznych.

Zgodnie z art. 57b ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych za wypadek w drodze do pracy lub z pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło w drodze do lub z miejsca wykonywania zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego, jeżeli droga ta była najkrótsza i nie została przerwana. Jednakże uważa się, że wypadek nastąpił w drodze do pracy lub z pracy, mimo że droga została przerwana jeżeli przerwa była życiowo uzasadniona i jej czas nie przekraczał granic potrzeby, a także wówczas, gdy droga, nie będąc drogą najkrótszą, była dla ubezpieczonego, ze względów komunikacyjnych, najdogodniejsza. 2. Za drogę do pracy lub z pracy uważa się oprócz drogi z domu do pracy lub z pracy do domu również drogę do miejsca lub z miejsca: 1) innego zatrudnienia lub innej działalności stanowiącej tytuł ubezpieczenia rentowego; 2) zwykłego wykonywania funkcji lub zadań zawodowych albo społecznych; 3) zwykłego spożywania posiłków; 4) odbywania nauki lub studiów. Obowiązkiem pracownika jest niezwłoczne zawiadomienie pracodawcy, który ustala okoliczności wypadku. Na podstawie oświadczeń poszkodowanego i świadków oraz na podstawie dowodów zgromadzonych przez służby, takie jak policję, straż pożarną, pogotowie ratunkowe, ustalane są wszystkie fakty dotyczące zdarzenia. Na ich podstawie sporządza się kartę wypadku. Pracodawca ma na jej sporządzenie 14 dni od uzyskania informacji  o zdarzeniu. W sytuacji gdy pracodawca uzna, że nie doszło do wypadku w drodze do lub z pracy, ma obowiązek podać uzasadnienie decyzji w karcie wypadku. Mając powyższe na uwadze, wydaje się, że opisywane przez Pana zdarzenie powinno zostać uznane za wypadek w drodze do pracy, o ile spelnion zostały przesłanki wymienione w ww. artykule 57b.

Kancelaria Radcy Prawnego Paweł Szczyglak

Warszawa

Warszawa

  • Odpowiedzi na pytania
Wróć na górę