Szukaj radców prawnych w twojej miejscowości

Radca prawny Warszawa

Porada prawna online w serwisie Specprawnik – to takie proste! Radcy prawni w miejscowości Warszawa uzupełniają swój profil wybierając kategorie spraw, w których się specjalizują. Dlatego u nas znajdziesz najlepszego prawnika dla siebie. Radca prawny doradzi Ci w sprawach karnych, rozwodowych, alimentacyjnych, a także w kwestiach nieruchomości i prawa pracy. Jeśli szukasz taniego prawnika wykorzystaj opcję sortowania „najniższa cena”. Możesz także kierować się opinią na temat radcy prawnego zamieszczoną przez klientów, którzy skorzystali z jego usług. W czym pomoże Ci radca prawny z miejscowości Warszawa? Udzieli porad i konsultacji prawnych, sporządzi dla Ciebie opinię prawną, opracuje projekty aktów prawnych oraz wystąpi przed sądem lub urzędem w charakterze Twojego pełnomocnika albo obrońcy. Jeśli szukasz przedstawiciela, który wystąpi w Twoim imieniu przed Sądem Najwyższym, Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym, Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskim Trybunałem Praw Człowieka możesz go znaleźć pośród radców prawnych zarejestrowanych w serwisie Specprawnik.

wiecej

Przejdź do wyszukiwarki

BORKOWSKA & PARTNERS Kancelaria Prawna

Aleja Wilanowska 9A/31, 02-765 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Publikacje

Wygrana sprawa o niezgodne z prawem rozwiązania umowy o pracę poprzez pozbawienie prawa do odpraw i odszkodowania wskutek zawarcia porozumienia o rozwiązaniu umowy wbrew rzeczywistej woli pracowników (grupa 13 pracowników)

Wygrana sprawa o niewypłacone wynagrodzenie z umowy zlecenia za okres kilku miesięcy wbrew twierdzeniom pracodawcy i niewykonywaniu usług i pomimo świadczenia usług z domu

Skuteczne i kompleksowe rejestrowanie spółek na rzecz polskich i zagranicznych klientów wraz pozwoleniami na pracę i pobyt w Polsce

Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Krupa

kard. Stefana Wyszyńskiego 7K/7, 05-530 Góra Kalwaria Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Odzyskanie zadłużenia na lokalu względem Wspólnoty Mieszkaniowej, sprzedaż udziałów w lokalu na rzecz osoby fizycznej oraz we współpracy z syndykiem. Uregulowanie stanu prawnego lokalu i zadłużenia ze strony dłużnika

Legal & Tax Kancelaria Prawna

Puławska 111A/91, 02-707 Warszawa

  • Przykłady przeprowadzonych spraw
  • Odpowiedzi na pytania

Wygrana sprawa o ochronę dóbr osobistych w postaci dobrego imienia

Dziesiątki udzielonych porad prawnych w zakresie skutków prawnych wywołanych przez epidemię koronawirusa z zakresu prawa pracy, prawa cywilnego etc.

Prowadzenie z sukcesem postępowania o podział spadku

Postępowanie o wyrażenie zgody na czynności przekraczające zakres zwykłego zarządu majątkiem dziecka

Kancelaria Radcy Prawnego Bożena Kot

Broniwoja 3 m.37, 02-655 Warszawa

Odpowiada w ciągu 5 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Witam, Do dnia 6.02 miałem opłacona pierwsza ratę polisy za auto. Auto sprzedałem 29.01 celowo przed upływem 1 raty by nie musieć płacić drugiej raty. Polisę chciałem zakończyć. Jednak narzeczona opłacaj rachunki myślała że druga rata jest obowiązkowa (nie wiedziała że nie muszę już tego płacić) z dniem 9.02 oplacila druga ratę. Gdy zorientowałem się 3sni później że brakuje mi pieniędzy niezwłocznie skontaktowałem się z ubezpieczalnia by ta zwróciła mi pieniądze ponieważ rata została opłacona omyłkowo. Ubezpieczenia odmówiła zwrotu pieniędzy twierdząc że kwota została zaksięgowana na nowego posiadacza auta.. Wychodzi na to że opłaciłem polisę obcej osobie. Co powinienem zrobić? Czuję się oszukany. Skontaktowałem się z nowym posiadaczem mojego auta prosząc aby zrezygnował z polisy i znalazł nowa - wtedy ubezpieczalnia zwróciła by mi pieniążki jednak ten udał się do nich a Ci zapewnili go ze nie musi z niczego rezygnować. Wiadomo, stracili by pieniądze i klienta. Czy mogę coś w tej sprawie zrobić? Proszę o pomoc. Gdyby narzeczona nie zrobiła przelewu to całej sprawy by nie było bo nabywca musiałaby opłacić sobie polisę.

Dzień dobry, w przypadku sprzedaży samochodu był Pan zobowiązany do powiadomienia na piśmie zakładu ubezpieczeń o fakcie zbycia auta i nabywcy auta w terminie 14 dni od dnia zbycia auta. Pan, jako zbywca auta, ponosi odpowiedzialność solidarną z nabywcą auta za zapłatę składki należnej zakładowi ubezpieczeń za okres od dnia zbycia auta do dnia powiadomienia przez Pana zakładu ubezpieczeń o okolicznościach zbycia auta i danych nabywcy auta. Jeżeli zapłacił Pan składkę po zbyciu auta, ale przed powiadomieniem zakładu ubezpieczeń o fakcie zbyciu auta i danych nabywcy, zakład ubezpieczeń był uprawniony przyjąć całą wpłatę od Pana, jako dłużnika solidarnego. Pomimo tego jednak przysługuje Panu prawo żądania od nabywcy auta zwrotu składki uiszczonej za ten okres przypadający po dacie zbyciu auta, gdyż to na nabywcy spoczywa ekonomiczna odpowiedzialność wobec zakładu ubezpieczeń za zapłatę składki należnej za okres od dnia, w którym nastąpiło przeniesienie na niego prawa własności pojazdu.

Kancelaria Prawna Intrest Consulting

Banderii 4/129, 01-164 Warszawa

  • Odpowiedzi na pytania

INSOLENS Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Księżniak-Kosmala

Chłodna 64 lok. 211A, 00-872 Warszawa Warszawa

Odpowiada w ciągu 12 godzin

  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

KlodzinskiKancelaria.pl

Wronia 45/175, 00-870 Warszawa

Odpowiada w ciągu 2 godzin

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Radcy Prawnego Krzysztofa Kubiaka

Poznańska 13/28, 00-680 Warszawa

Odpowiada w ciągu 2 godzin

  • Odpowiedzi na pytania
  • Publikacje

Kancelaria Radcy Prawnego "Legalista" Krzysztof G. Brudkowski

Aleje Niepodleglości 227/233 lok. 86, 02-087 Warszawa

  • Odpowiedzi na pytania

Kancelaria Prawna Beata Stryjewska radca prawny

Chłodna 22A lok. 9/10, 00-891 Warszawa

Wróć na górę