Pytanie z dnia 27 marca 2018

Chcemy wziąć rozwód z mężem. Jedno dziecko jest wspólne, mąż nie jest biologicznym ojcem drugiego dziecka, ale je uznał. Dogadujemy się w kwestiach opieki i wychowania obydwu dzieci. Mimo to sąd nakłania mnie do wniesienia o zaprzeczenie ojcostwa (mimo, że obydwoje z mężem utrzymujemy, że obydwoje chcemy być rodzicami w świetle prawa) lub abyśmy korzystali z mediacji i dla "dobra" dzieci wychowywali je, mimo, że nastąpił trwały rozkład pożycia i nie chcemy być małżeństwem. Co robić w tej sytuacji? Aby dziecko nadal w świetle prawa było dzieckiem męża ale abyśmy także otrzymali rozwód?

Dzień dobry, absolutnie nie musicie Państwo składać pozwu o zaprzeczenie ojcostwa. Co więcej, bardzo możliwe, że upłynął już termin, w którym moglibyście go ewentualnie złożyć. Co do ryzyka oddalenia powództwa z uwagi na dobro małoletnich dzieci, bez ustalenia dokładnego stanu faktycznego i dotychczasowego przebiegu postępowania, nie sposób ocenić czy jest ono realne co ewentualnie można zrobić. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 28 marca 2018 11:36 Zmodyfikowano dnia: 28 marca 2018 11:36 Obejrzało: 251 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Podtrzymywać stanowisko, nikt nie może zmusić do zaprzeczenia ojcostwa nawet sąd. Jeżeli maż się godzi na wychowanie i alimenty nie powinno być problemu, w takiej sytuacji napisał bym na Państwa miejscu skargę do prezes sądu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 5 kwietnia 2018 21:46 Zmodyfikowano dnia: 5 kwietnia 2018 21:46 Obejrzało: 218 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.