Pytanie z dnia 25 sierpnia 2015
Co mogę zrobić jeśli sąd kolejny raz odrzuci mi wniosek o podział majątku , [wniosek został odrzucony po prawie rocznym oczekiwaniu na sprawę ,odwołałam się od tego ale to nic nie dało ponieważ ci co rozważali odwołanie nie sprawdzili iż faktycznie dopełniłam formalności -zarzucano mi brak podpisu a oddano podpisany wniosek ,brak sumy ,którą uczestnik miał mi oddać a suma ta była wymieniona dwukrotnie ,brak wartości przedmiotu sporu a wartość ta została podana ]na odpowiedzi otrzymałam wiadomość że decyzja nie podlega odwołaniu ,Złożyłam więc wniosek o podział majątku po rozwodzie ponownie ponownie a tu w biurze podawczym nie chcieli mi przyjąć ,powiedzieli żeby dopisać Pismo przewodnie z prośbą o ponowne rozpatrzenie wniosku w związku z zarządzeniem zwrócenia ...
Artur Stachurski Radca prawny (Od 2014)
LT LAW Ciupka, Stachurski sp.k.
Gwiaździsta 71/10, 01-651 Warszawa
Jeżeli sąd zarządził zwrot wniosku/pozwu, ale fizycznie nie został on do Pani odesłany, to wystarczyło złożyć wniosek o nadanie sprawie nowej sygnatury i ponowne rozpoznanie wniosku, zgodnie z jego pierwotnym brzmieniem. jeśli pozew/wniosek fizycznie zwrócono, to należy go złożyć jeszcze raz, w sposób przewidziany w prawie.
Podziękowałeś prawnikowi
Użytkownik
właśnie tak wczoraj zrobiłam ponieważ został mi zwrócony tylko wniosek z dwoma dokumentami więc wszystko napisałam ponownie uaktualniając dane jednak w biurze podawczym kazano mi dopisać o ponowne rozpatrzenie wniosku na dodatek przyjmujący oderwał listę złożonych dokumentów twierdząc że to jest niepotrzebne i nie ma co ułatwiać pracy sędzinie obawiam się kolejnego odrzucenia czy sąd tak może w nieskończoność ?
Użytkownik
Gdybym wystąpiła jedynie o zniesienie współwłasności mieszkania a nie podział majątku po rozwodzie [w większości mieszkanie jest z mojego przedmałżeńskiego majątku i kredytu,który prawie w całości spłaciłam sama ] czy w rozliczenie sąd bierze pod uwagę czynsz ,którego były mąż od lat nie płaci czy tylko 3 lata wstecz ?
Artur Stachurski Radca prawny (Od 2014)
LT LAW Ciupka, Stachurski sp.k.
Gwiaździsta 71/10, 01-651 Warszawa
Jakim prawem pracownik sądu oderwał cokolwiek od pisma procesowego? To niedopuszczalne. Proszę wysyłać pisma pocztę, to wtedy takie sytuacje nie będą miały miejsca. Jeżeli mają Państwo mieszkanie we współwłasności, to nie może Pani wnosić o zniesienie współwłasności mieszkania, ale o podział majątku dorobkowego. Co do czynszu, to w małżeństwie, jeśli nie było rozdzielności majątkowej, wszystkie dochody stanowią wspólność majątkową małżeńską. Dlatego trudno domagać się zwrotu czynszu od męża z czasów małżeństwa. Natomiast można żądać nierównego podziału majątku, z większą częścią dla Pani (lub nawet całości mieszkania), jeśli wskazuje Pani, że to ona przyczyniła się w większym stopniu do powstania tego składnika. Niepłacenie czynszu może być dla sądu jakimś dodatkowym argumentem za tym, żeby Pani przyznać większy udział w mieszkaniu lub całość.
Podziękowałeś prawnikowi
Użytkownik
dziękuję za odpowiedź zapomniałam dodać że jesteśmy od lat po rozwodzie a czynsz wyliczyłam od momentu wyjazdu byłego męża
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.