Dyscyplinarne wypowiedzenie umowy o pracę.
Pytanie z dnia 22 lutego 2022
Dzień dobry,
W dniu wczorajszym tj 21.02 otrzymałem dyscyplinarne wypowiedzenie umowy o pracę na podstawie art 52 § 1 pkt 1 Kodeksu pracy. Pracę rozpocząłem 1 lutego natomiast od dnia 3 do 11 lutego z powodu kolizji samochodowej nie było mnie w pracy chociaż mój lider i kierownik byli o tym poinformowani. Z racji z tego, że ledwo podjąłem pracę i nie chcąc brać zwolnienia lekarskiego zaproponowałem odrobienie tych dni w formie nadgodzin. Niestety mój stan zdrowia w dniach od 14.02 do 18.02 również nie pozwalał mi pracować więc udałem się do lekarza po zwolnienie lekarskie. W dniach od 14.02 do 18.02 już posiadałem zwolnienie, a dnia 21.02 zostałem listownie poinformowany o zwolnieniu dyscyplinarnym. Moje pytanie brzmi czy pracodawca faktycznie może mnie w taki sposób zwolnić? I czy warto odwoływać się do sądu w tej sprawie?
Elżbieta Walczak Radca prawny
WALCZAK Legal
dr. Seweryna Sterlinga 27/29 lok. 803, 90-212 Łódź
Dzień dobry, istnieje prawdopodobieństwo, że Pana nieobecność w pracy została potraktowana jako porzucenie pracy. Jeśli nie zgadza się Pan z przyczyną wskazaną w wypowiedzeniu, myślę, że warto złożyć odwołanie do sądu, to nic nie kosztuje. W razie pytań zapraszam do kontaktu, adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190
Podziękowałeś prawnikowi
Dzień dobry, to wszystko zależy od okoliczności podanych w oświadczeniu pracodawcy tj. z jakich przyczyn faktycznych nastąpiło zwolnienie. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.