Dzaiłka ROD

Pytanie z dnia 16 kwietnia 2020

Dzień dobry,nazywam się Mariusz-moje zapytanie dotyczy działki na rodzinnych ogródkach działkowych z prawem wpisu do księgi wieczystej na której znajduje się domek o powierzchni mieszkalnej 100 m2.
1. Akt notarialny jest sporządzony na mojego ojca, który nigdy tego nie udokumentował w księdze wieczystej (w KW dalej jest wpisany poprzedni właściciel).
2. Mój ojciec z matką są od dawna skłóceni , wiec rodzina została poróżniona, ale są bez rozwodu.
Na działce mieszkam z żoną i dwójką dzieci od 9 lat, stale inwestując dla lepszego bytu. Chciał bym by, tą działkę ojciec przepisał na mnie czyli swojego syna pomijając 3 moje siostry po, to bym był zabezpieczony, żył spokojnie a pieniądze które tu inwestuje nie poszły na marne. Prościej mówiąc bym żył ze spokojną głową. By na wypadek śmierci mojego ojca nie musiał denerwować się co dalej z domem, na który tak ciężko pracuję.
Dodam jeszcze że w posiadaniu majątku moich rodziców jest jeszcze mieszkanie 90m2 w którym aktualnie mieszka tylko mój ojciec z którego jestem w stanie się zrzec na poczet tej działki.
Chciał bym się dowiedzieć jak tą sprawę załątwić by za życia mojego ojca były one rozwiązane.
Pozdrawiam Mariusz.

Malo prawdopodobnym jest Akt notarialny który nie jest wpisany w KW, chyba że nastąpiło to na skutek błędu notariusza. Wówczas należy ustalić treść księgi wieczystej w drodze postępowania sądowego. Dopiero po wpisaniu ojca do ksiąg wieczystych może on darować Panu działkę.

Odpowiedź nr 1 z dnia 16 kwietnia 2020 20:55 Zmodyfikowano dnia: 16 kwietnia 2020 20:55 Obejrzało: 227 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry można dokonać darowizny domku, a mieszkanie zapisać na pozostałe rodzeństwo. Siostry musiałby zrzec się dziedziczenia by uniknąć zachowku W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. r.pr.A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 2 z dnia 17 kwietnia 2020 12:07 Zmodyfikowano dnia: 17 kwietnia 2020 12:07 Obejrzało: 221 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.