Pytanie z dnia 30 października 2022

Dzien dobry, chodzi o pomiar predkosci samochodu. Ruszyłem z pod świateł, rozpędziłem się, policjanci nadjechali i teraz:
-jestem na 100% pewny ze zostałem ukarany na podstawie prędkości chwilowej, policjanci nadjechali a usłyszałem słowa "pomiar się rozpoczyna a Pan nie oddala się".
-Nie dokonano odcinkowego pomiaru predkosci, nie wyskoczyła taka informacja na ekranie wideorejestraotra
-zauważyłem pojazd jadący za mną i od razu zwolniłem, i od razu tez policjanci włączyli sygnały świetlne.

Reasumując: zostałem ukarany na podstawie predkosci chwilowej, nie zmierzono odcinkowej predkosci. Czy w takim wypadku należy się odwołać?

Jeśli mandat został przyjęty to jest już raczej po temacie

Odpowiedź nr 1 z dnia 31 października 2022 17:34 Zmodyfikowano dnia: 31 października 2022 17:34 Obejrzało: 276 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Dzień dobry, przyjął pan mandat?

Odpowiedź nr 2 z dnia 2 listopada 2022 14:36 Zmodyfikowano dnia: 2 listopada 2022 14:36 Obejrzało: 269 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Nasz serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Można zmienić pozwolenie na zapis danych w plikach Cookies ustawiając odpowiednie opcje w swojej przeglądarce. Rozumiem