Pytanie z dnia 12 czerwca 2018

Dzień dobry,
Kilka lat temu w skutek zaciągniętych przez męża ( bez mojej wiedzy kredytów jak i podpisania weksla u kontrahenta(również bez mojej wiedzy) zdecydowaliśmy się z mężem na częściowy podział majątku i rozdzielność majątkową. W podziale przypadł mi dom oraz samochód. W zapisie aktu notarialnego o częściowym podziale majątku wspólnego jest zapis;
Że,” stawający zapewniają, że uznają niniejszy częściowy podział majątku wspólnego za zupełny i ostateczny oraz oświadczają, że nie roszczą obecnie ani nie będą w przyszłości rościć względem siebie żadnych pretensji z tytułu jego dokonania”



Niestety w między czasie mąż wdał się w romans i wyprowadził się z domu. Boję się, że będzie chciał odzyskać połowę majątku i będzie się starał o anulowanie aktu notarialnego dotyczącego zniesienia współwłasności. Czy mimo zapisu jw. może tego dokonać . Czytałam troszkę o tym ale niestety, żadna odpowiedź nie była dla mnie zbyt jasna.



Natomiast w akcie notarialnym o rozdzielności majątkowej jest zapis;

Notariusz pouczył stawających o treści art.47 & 2i 47 Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego oraz o treści art.124 i 126 ustawy Prawo upadłościowe i naprawcze:



‘’małżonkowie mogą powoływać się względem osób trzecich na rozszerzenie, ograniczenie lub wyłączenie wspólności tylko wtedy, gdy zawarcie przez nich umowy majątkowej oraz jej rodzaj były tym osobom wiadome”



Mogę prosić o wytłumaczenie „ prostym językiem” o co chodzi w tym zapisie.

Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników


Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.