Pytanie z dnia 13 stycznia

Dzień dobry

Mam kilka spraw mój obecny obrońca z Urzędu nie wywiązuje się że swoich obowiązków, Ja mam postawione zarzuty które są nieprawdziwe w dużym stopniu, zastosowane środki zapobiegawcze, mam niepełnosprawność, mam też komornika.
Mam także problemy rodzinne, sprawę na moją szkodę druga że stron nie podpisała umowy ze mną .

Co mam zrobić???
Może jest tutaj prawnik który w sposób rzetelny, zdecydowanie, aktywnie poprowadzi sprawy oczywiście do korzystnego zakończenia ?

Jest tu wielu prawników, w tym adwokatów i radców prawnych, którzy za odpłatnością prowadzą sprawy w sądzie.

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 stycznia 2025 08:33 Zmodyfikowano dnia: 14 stycznia 2025 08:33 Obejrzało: 21 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Rozumiem, że jest Pan w trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy prawnej. Poniżej przedstawiam wstępne porady w Pana sprawach: 1. Obrońca z urzędu: - Ma Pan prawo do złożenia skargi na swojego obrońcę z urzędu do Prezesa Sądu Okręgowego. - W skardze należy wskazać konkretne zarzuty wobec obrońcy, np. brak kontaktu, niezaznajomienie się z aktami sprawy, brak aktywności w Pana obronie. - Prezes Sądu Okręgowego rozpatrzy skargę i może zmienić obrońcę z urzędu. 2. Zarzuty: - Należy szczegółowo zapoznać się z aktami sprawy i ustalić, które zarzuty są nieprawdziwe. - W zależności od rodzaju zarzutów, można złożyć wniosek o ich uchylenie lub zmianę kwalifikacji prawnej. - Należy zebrać dowody na swoją niewinność i przedstawić je sądowi. 3. Środki zapobiegawcze: - Można złożyć zażalenie na zastosowane środki zapobiegawcze do sądu wyższej instancji. - W zażaleniu należy wskazać argumenty przemawiające za uchyleniem lub zmianą środków zapobiegawczych, np. brak zagrożenia ucieczką lub matactwem, stan zdrowia. 4. Niepełnosprawność: - Należy poinformować sąd o swojej niepełnosprawności i złożyć wniosek o dostosowanie warunków odbywania kary do swoich potrzeb. - Sąd może np. zezwolić na odbywanie kary w warunkach domowych lub w specjalnym ośrodku. 5. Komornik: - Należy skontaktować się z komornikiem i ustalić plan spłaty zadłużenia. - Można również złożyć wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego, np. ze względu na trudną sytuację materialną. 6. Sprawa rodzinna: - Należy szczegółowo zapoznać się z aktami sprawy i ustalić, dlaczego druga strona nie podpisała umowy. - W zależności od okoliczności, można złożyć wniosek o unieważnienie umowy lub o jej wykonanie. 7. Pomoc prawna: - Zalecam skorzystanie z pomocy doświadczonego prawnika, który specjalizuje się w prowadzeniu spraw karnych, rodzinnych i cywilnych. - Prawnik pomoże Panu w przygotowaniu pism procesowych, zebraniu dowodów i reprezentowaniu Pana przed sądem. Zapraszam do dalszego kontaktu w celu omówienia szczegółów Pana sprawy i ustalenia dalszej strategii działania.

Odpowiedź nr 2 z dnia 30 stycznia 2025 20:28 Zmodyfikowano dnia: 30 stycznia 2025 20:28 Obejrzało: 10 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.