Pytanie z dnia 03 stycznia 2018
Dzień dobry,
Moje pytanie jest z dziedziny prawa rodzinnego. Posiadam 6letniego syna z poprzedniego związku. Z matką dziecka mam bardzo dobry kontakt. Rozstalismy się polubownie jak syn był jeszcze mały. Od tamtej pory dziecko na stałe przebywa z Matką. Ja zabieram go co piątek na weekend...teraz gdy Syn jest w wieku szkolnym ustaliliśmy umownie że połowę ferii spędzi ze mną i polowę z mamą. Do tego miesiąc wakacji ze mną. Mamy nieograniczone prawa rodzielskie. Nigdy miedzy Nami nie było sporu o wychowanie dziecka. Wspólnie podejmujemy większość decyzji w sprawie edukacji jak nawet "koloru pokoju". Pytanie dotyczy opieki naprzemiennej. Czy na drodze ugody mediacyjnej (kwestia alimentów takze) sąd zaakceptuje Nasz podział jako opiekę naprzemienną czy też nie?
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, a po co Państwu sąd, skoro jesteście w stanie uregulować wszystkie kwestie przed mediatorem ? W polskim porządku prawnym nie funkcjonuje pojęcie opieki naprzemiennej. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska-Ulewicz ulewicz.kancelaria@onet.eu
Podziękowałeś prawnikowi
Anna Konopacka Adwokat (Od 2016)
Kancelaria Adwokacka Anna Konopacka
Fałata 11/31, 30-118 Kraków
Opieka naprzemienna to równy podział czyli połowa czasu z mamą, połowa z tatą. Sądy mają różne podejście do tego tematu. Niektóre nie chcą tego orzekać, inne chcą. Jeśli opieka wygląda tak jak Pan napisał, nie nazywałabym tego opieką naprzemienną i sąd zatwierdzi taką ugodę. Zastanawiam się tylko do czego taka ugoda jest Państwu potrzebna jeśli wszystko dobrze działa? Może lepiej nie mieszać do tego sądu?
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.