Pytanie z dnia 02 grudnia 2015

Dzień Dobry
Od 14 lat mieszkam z mężem u jego rodziców mamy syna 13letniego teściowa wydzieliłą nam miejsce do wykorzystania są to dwa pokoje kuchnia i łazienka ,rodzina bardzo mało zgodna ,w listopadzie zmarł mój teść opłaty jakie ponosimy to wszystkie rachunki na 5osób było teraz na 4, dom nie jest przepisany w zaden sposób na mojego meża a teściów syna jest też córka która jest zameldowana jak ja mąż i nasz syn .Często teśiowa nam powtarza byśmy się wyprowadzili ,nie pozwala nam zainstaslowac tez oddzeilnych liczników za prąd wodę ,nas praktycznie nie ma w domu bo oboje pracujemy z mężem a synuś nasz chodzi do szkoły .
Prosze mi napisać chodz w skrócie czy my mamy jakieś prawa w tym domu by przdstawić teściowej informacje o tych róznych strachach czyli o wyrzucania nas z domu ?
Zmęczeni jesteśmy takim podejsciem sprawy a niestety nie stać nas na własne mieszkanie poniewarz zainwestowaliśmy w ten dom remontujac sobie łazienkę kuchnię zmieniając okna i takie tam inne rzeczy .
W domu są zameldowane dzieci też siostry jest ich troje generalnie siostra mojego męża nie mieszka tu i dzieci równierz ,
Prosze mi poradzić co may mozemy jak możemy czuć się bezpiecznie by nie bać się i nie żyć w ciagłym stresie ?
Dziękuje i pozdrawiam Joanna

Jeżeli Teść nie zostawił testamentu, a był współwłaścicielem lub wyłącznym właścicielem domu, Pani Mąż jest uprawniony do dziedziczenia spadku po Nim. A zatem de facto, o ile Teść nie miał także innego majątku, można założyć, że z chwilą Jego śmierci Mąż został współwłaścicielem domu. Pani Mąż jest więc uprawniony do wystąpienia z wnioskiem o stwierdzenie nabycia spadku oraz dokonanie działu spadku po Ojcu,

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 grudnia 2015 19:41 Obejrzało: 321 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Witam, jeżeli Pani zmarły teść nie zostawił testamentu to jedynym wyjściem jest złożenie przez Pani męża wniosku o stwierdzenie nabycia spadku i o dział spadku. W ten sposób nabędzie ułamkowe prawo współwłasności domu. Jeżeli zaś będziecie Państwo zmuszeni do wyprowadzenia się z domu, przysługuje Państwu roszczenie o zwrot poczynionych nakładów (zwrot kosztów remontu).

Odpowiedź nr 2 z dnia 3 grudnia 2015 13:17 Obejrzało: 317 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.