Pytanie z dnia 07 stycznia 2023

Dzień dobry,
W tamtym roku moi rodzice zostali podani do Sądu pracy przez pracownika. Sąd wydał wyrok mimo przedawnienia sprawy że moja mama musi zapłacić pracownikowi kwotę wyrównania a co do mojego taty był wyrok ze pracownik musi zwrócić koszty. Wyrok się uprawomocnił kwoty zostały przelane przez obydwie strony i sprawa została zamknięta. Jednak jak się okazało córka powódki która przebywa w Holandii na stałe i gdy przyjeżdża do rodziców i trafi na chodniku w miejscu publicznym na moją mamę to wykrzykuje w jej strone: idzie największa złodziejka, za robotę byś się wzięła, pokazuje jej środkowy palec,zwraca się jak do koleżanki, raz w sklepie stanęła za plecami i zaczęła pukać w coś. Takie sytuacje powtórzyły się juz 3 lub 4 razy.A robi to wszystko w obecności powódki czyli byłej pracownicy moich rodziców, która nie reaguje na zachowanie córki wobec mojej mamy, wręcz przeciwnie śmieje się z tego.
Dodam że moja mama jest już na emeryturze a córka powódki ma 39 lat więc różnica wieku jest spora a moja mama nie reaguje na te jej zaczepki nie ptoeokije hej poprostu udaje że nie widzi i nie słyszy jej.
Czy w tej sytuacji można coś zrobić aby to dziewczę poniosło jakieś konsekwencje swojego niestosownego zachowanus i przebrała się wydzierać w strone mojej mamy? Bardzi proszę o pomoc.

Dzień dobry, tak, możecie Państwo rozważyć dwie drogi: cywilną, czyli wezwanie tej kobiety do zaprzestania naruszania dóbr osobistych (np. dobrego imienia, godności) lub też karną, czyli zawiadomienie organów ścigania o możliwości popełnienia przestępstwa np. nękania, gróźb, pomówienia, zniewagi (które konkretnie to już zależy od dokładnych okoliczności sprawy). Adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 576 777 064

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 stycznia 2023 12:02 Zmodyfikowano dnia: 9 stycznia 2023 12:02 Obejrzało: 178 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, tak - zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (konkretny czyn - do stwierdzenia po bardziej szczegółowej analizie sprawy), wnosić w ramach sprawy karnej o zakaz zbliżania się i kontaktowania, dodatkowo - wezwanie do zaprzestania naruszania dóbr osobistych. Dla celów dowodowych wszystkie takie informacje należy dokumentować (np. spisywać kiedy, gdzie, kto był świadkiem), jeśli jest możliwość - domagać się zabezpieczenia monitoringu. Pozdrawiam, adwokat Alicja Kociemba.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 stycznia 2023 15:08 Zmodyfikowano dnia: 9 stycznia 2023 15:08 Obejrzało: 176 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.