Konflikt sąsiedzki.

Pytanie z dnia 12 maja 2020

Mam umowę na mieszkanie nad którym piętro wyżej mieszka bardzo głośny sąsiad, znalazłem przepis w kodeksie cywilnym, art 682 i na jego podstawie napisałem wypowiedzenie ze skutkiem natychmiastowym, z uzasadnieniem uszczerbku na zdrowiu (psychicznym).
Przeciwko sąsiadowi z góry toczy się postępowanie w sądzie za zakłócanie spokoju. Wynajmujący odmawia podpisania i twierdzi że wypowiedzenie nie ma mocy.
Proszę o analizę i pomoc w tej sprawie.

Witam, złożyła Pani oświadczenie woli i ma ono swoją moc. Skoro Wynajmujący nie chce podpisać proszę mu wysłać pocztą z potwierdzeniem odbioru. Problem ważności wypowiedzenia może być później rozważany przez Sąd - skoro jest kwestionowane. W chwili obecnej nie martwiłbym się tym - o ile faktycznie są spełnione przesłanki z art. 682 k.c. Zastanowiłbym się nad tą podstawą prawną i nie wiem czy nie lepsza jest z art. 662 k.c. Ja w treści wypowiedzenia nie wskazywałbym podstawy prawnej. Wskazałbym jedynie, że korzystanie z mieszkania jest bardzo utrudnione i dodał coś od siebie np. brak wypoczynku nocnego albo dzieci nie mogą spać. Konsekwencją wypowiedzenia powinno być wyprowadzenie się przez Panią z mieszkania i wezwanie Wynajmującego do odbioru kluczy i sporządzenie protokołu zdawczoodbiorczego. Przypuszczam, że też będzie to uczynić listownie - skoro już teraz są problemy. Z wyrazami szacunku, Adrian Sylwanowicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 12 maja 2020 17:14 Zmodyfikowano dnia: 12 maja 2020 17:14 Obejrzało: 310 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.