Kwota wolna od zajęcia komorniczego.

Pytanie z dnia 22 stycznia 2021

Z art. 833 par. 2 (1) K.p.c. wynika, że przepisy art. 87 i art. 87(1) Kodeksu pracy dotyczące kwoty wolnej od potrąceń z wynagrodzenia za pracę stosuje się odpowiednio do wszystkich świadczeń powtarzających się, których celem jest zapewnienie utrzymania albo stanowiących jedyne źródło dochodu dłużnika będącego osobą fizyczną.

W przypadku, gdy zleceniobiorca ma umowę zlecenia (wynagrodzenie miesięczne ok. 3.5 tys. zł brutto stanowiącą jego jedyne żródło utrzymania i jest zajęcie komornicze, to komornik powinien zostawić kwotę wolna od zajęcia w wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę. Czy mam rację?

Dzień dobry wniosek o zastosowanie przepisów prawa pracy w takiej sytuacji, należy złożyć do komornika. W razie pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu. radca prawny A.Pietrzykowska kancelaria-pietrzykowska.pl pietrzykowska.aleksandra@gmail.com

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 stycznia 2021 09:43 Zmodyfikowano dnia: 25 stycznia 2021 09:43 Obejrzało: 314 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Nasz serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Można zmienić pozwolenie na zapis danych w plikach Cookies ustawiając odpowiednie opcje w swojej przeglądarce. Rozumiem