Pytanie z dnia 05 lipca 2018
Mieszkam z ojcem dziecka bez ślubu w jego mieszkaniu będąc w ciąży, ustaliliśmy że mamy oddzielne pokoje. Nie kocham go, mieszkamy razem dla dobra dziecka. Czy jeśli partner zaczyna mnie obmacywać lub zmuszać do kontaktu przez dotyk sexualnego mogę założyć mu sprawę o naruszanie nietykalności cielesnej. Nie chce być traktowana przedmiotowo i czuje się osaczona obmacywaniem przez niego co niszczy mnie psychicznie.
Kamil Wasilewski Adwokat (Od 2014)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Kamil Wasilewski
Grunwaldzka 517 C/29, 62-064 Poznań
Dzień dobry, to, że jest to mieszkanie partnera i mieszkają Państwo wspólnie nie daje mu prawa do takich zachowań wobec Pani. Powinna Pani natychmiast udać się do Prokuraty lub policji i złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez partnera. Pozdrawiam, Kamil Wasilewski
Podziękowałeś prawnikowi
Anna Godlewska-Chorąziak Radca prawny (Od 2018)
Kancelaria Radcy Prawnego Anna Godlewska-Chorąziak
Turoszowska 8/37, 91-025 Łódź
Dzień dobry. Sytuacja, którą Pani opisała może kwalifikować się pod art. 197 § 1 i 2 kodeksu karnego: § 1. Kto przemocą, groźbą bezprawną lub podstępem doprowadza inną osobę do obcowania płciowego, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. § 2. Jeżeli sprawca, w sposób określony w § 1, doprowadza inną osobę do poddania się innej czynności seksualnej albo wykonania takiej czynności, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Orzecznictwo sądowe definiuje „inną czynność seksualną” jako takie zachowanie, niemieszczące się w pojęciu „obcowania płciowego”, które związane jest z szeroko rozumianym życiem płciowym człowieka, polegające na kontakcie cielesnym sprawcy z pokrzywdzonym lub przynajmniej na cielesnym i mającym charakter seksualny zaangażowaniu ofiary, co obejmuje te sytuacje, w których sprawca, zmierzając do pobudzenia lub zaspokojenia swojego popędu, nie tylko dotyka narządów płciowych pokrzywdzonego (choćby przez bieliznę lub odzież), lecz podejmuje również inne czynności w zetknięciu z jego ciałem (np. pieszczoty, pocałunki). Fakt wspólnego zamieszkiwania nie ma znaczenia w tej kwestii.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.