Mieszkanie kwaterunkowe. Przekwaterowanie.
Pytanie z dnia 25 czerwca 2020
6 lat temu dostałem pismo o przekwaterowaniu przez pkp sa do innego budynku,warunki były gorsze i nie wyraziłem zgody potem przychodziły propozycje innych lokali ale tez gorsze .w tym roku dostałem propozycję na którą zgodziłem sie .Podpisałem umowe z wyzszym czynszem .Ten czynsz dotyczy tylko mnie a nie pozostałych lokatorów.Gdy zauważyłem róznicę próbowałem negocjować z pkp sa ale bez skutku.Od 35 lat jestem najemcą mieszkania od pkp uważam,ze stosunek prawny nie zmienił się tylko miejsce zamieszaknia i nie powinienem mieć czynszu większego niż poprzednio czy słusznie uwazam?
Wojciech Detyna Radca prawny (Od 2018)
Kancelaria Radcy Prawnego Wojciech Detyna
Kołłątaja 10/8, 45-064 Opole
Czynsz jest świadczeniem cywilnym, ustalany jest dowolnie między stronami, wobec czego nie ma znaczenia fakt, iż stosunek prawny (tj. najem) pozostaje taki sam, między tymi samymi stronami. Wynajmujący (a więc PKP SA) ma prawo do określania czynszu indywidualnie wobec każdego z najemców.
Podziękowałeś prawnikowi
Bartosz Stasik Radca prawny (Od 2019)
Kancelaria Radcy Prawnego Bartosz Stasik
Pszenna, 53-506 Wrocław
Skoro podpisał Pan umowę najmu w której uwzględniono wyższy czynsz, to 'stosunek prawny' pomiędzy Panem a PKP zmienił się w sposób znaczący, stąd Pański tok rozumowania jest błędny. Należy się zastanowić, czy nie działał Pan pod wpływem błędu.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.