Pytanie z dnia 25 maja 2018

Mój syn - uczeń II klasy gimnazjum został zaatakowany podczas lekcji przez ucznia tej samej klasy. Chłopak działał świadomie z bezpośrednim zamiarem wyrządzenia krzywdy mojemu dziecku. Podszedł z tyłu złapał syna za głowę i uderzył mocno o ławkę, co spowodowało silne krwawienie przez rozerwanie dolnej wargi na pół oraz dziurę pod dolną wargą. Na chwilę obecną syn ma 9 szwów, przyjmuje antybiotyk, ma problemy z jedzeniem, piciem, higieną jamy ustnej, nie uczestniczy w zajęciach w-f oraz treningach (syn uczęszcza do klasy sportowej o profilu koszykówki oraz do klubu sportowego, osiąga bardzo dobre wyniki w nauce, sporcie i zachowaniu nigdy nie sprawiał żadnych problemów).
W szkole odbyło się spotkanie z rodzicami i dyrekcją o czym została zawiadomiona policja. Spotkanie to było bardzo nieprofesjonalne poza tym skupiono się głównie na przyczynie zdarzenia a nie na samym napadzie. Ostatecznie sprawca otrzyma złą ocenę z zachowania.
Kolejnego dnia P. dyrektor udała się do klasy syna i powiedziała do młodzieży, że sprawa w szkole jest zakończona mają już zamknąć temat ponieważ cała szkoła o tym mówi a to źle wpływa na opinię o placówce. Dodam, że szkoła bierze udział w programie SZKOŁA BEZ PRZEMOCY.
Jako rodzice zgłosiliśmy napad na policję. Co jeszcze możemy zrobić?
Dodam jeszcze, że lekarz udzielający pomocy mojemu dziecku powiedział, że 3 mm i nie dojechalibyśmy ponieważ syn by się wykrwawił! Poza tym uderzając głową niespodziewającej się tego osoby otwieramy menu obrażeń: złamany nos, krwotok z nosa,wybite zęby, utrata przytomności, rozcięcie skroni z krwotokiem, obrażenia, których doznał mój syn oraz szereg innych razem lub osobno czego 15 letni chłopak jest świadomy.

Dzień dobry, opisane w pytaniu zdarzenie jest niepokojące. Nie budzi wątpliwości, że Syn może domagać się naprawienia szkody i zadośćuczynienia. W tym celu proszę zwrócić się do adwokata lub radcy prawnemu, który poprowadzi sprawę. Najważniejsze wydaje się być jednak wystąpienie do dyrekcji szkoły o zorganizowanie - być może przy udziale psychologa - zebrania rodziców. To osoby dorosłe powinny omówić sprawę i rozważyć, jak naprawić krzywdę oraz co zrobić, aby takie zdarzenia nie miały miejsca w przyszłości. Młodzież powinna otrzymać wsparcie przede wszystkim ze strony rodziców. Niekoniecznie rozmowy z nauczycielami w szkole coś zmienią. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 maja 2018 12:18 Zmodyfikowano dnia: 25 maja 2018 12:18 Obejrzało: 272 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.