Nabycie nieruchomości z licytacji komorniczej.

Pytanie z dnia 09 marca 2020

Witam,nabylem mieszkanie z licytacji komorniczej ,osoba ktora tam mieszka wraz z rodzina (Ojciec) przyszedl dzis do mnie z zapytaniem czy po tym jak sad przybije mi mieszkanie,czy moglby dalej w nim mieszkac z tym ze bedzie placic za wynajem .Zastanawia mnie to czy jest w tym jakis haczyk,czy po prostu chcialby dalej tam mieszkac ?Jedyne co mi wiadomo i strasznie dziwi to to ze mieszkanie zostalo zajete za dlug bodajze 30tys(nabylem je za 110 a mogliby je sami sprzedac za kolo 140) Jego najmlodsza corka ma 16lat.Nie wiem jak wyglada dokladnie sytuacja rodziny,w mieszkaniu jest ladnie i czysto . Z drugiej strony ani ja ani oni nie chcieliby abym wszczynal egzekucje o opuszczenie lokalu,dlatego tez ta propozycja wydaje sie byc dobrym rozwiazaniem.Dlatego wychodze z zapytaniem czy jest tu jakis haczyk czy powinienem na cos uwazac ?

Sz.Panie Dla pełnego bezpieczeństwa radziłbym sporządzić z najemcami umowę najmu okazjonalnego u notariusza. Będzie to najbezpieczniejszy dla Pana wariant, gdyż umowa ta zabezpiecza Pana przed koniecznością wnoszenia sprawy o eksmisję w razie gdyby najemca nie płacił czynszu. O samym najmie okazjonalnym oraz o warunkach może Pan uzyskać informację w internecie. z poważaniem : adw Janusz Sawicki

Odpowiedź nr 1 z dnia 9 marca 2020 16:23 Zmodyfikowano dnia: 9 marca 2020 16:23 Obejrzało: 325 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Oczywiście może Pan zawrzeć umowę najmu, ale ryzyko jest takie, że mogą zapłacić jeden czynsz a potem przestać i musi im Pan wtedy wytoczyć powództwo o eksmisję. Tytuł do eksmisji przyznany postanowieniem o przysądzeniu własności według mnie wygaśnie.

Odpowiedź nr 2 z dnia 9 marca 2020 20:03 Zmodyfikowano dnia: 9 marca 2020 20:03 Obejrzało: 324 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Dzień dobry, rozwiązaniem może być zawarcie umowy najmu okazjonalnego u notariusza. Najem okazjonalny jest uregulowany m.in. w art. 19a – 19e Ustawy o ochronie praw lokatorów.

Odpowiedź nr 3 z dnia 10 marca 2020 10:11 Zmodyfikowano dnia: 10 marca 2020 10:11 Obejrzało: 319 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.

Nasz serwis korzysta z plików Cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Można zmienić pozwolenie na zapis danych w plikach Cookies ustawiając odpowiednie opcje w swojej przeglądarce. Rozumiem