nekanie przez windykację

Pytanie z dnia 13 czerwca 2019

Witam. Mój kłopot finansowy polega na tym ,że notorycznie jestem nękany telefonami lub korespondencja na adres pod którym nie mieszkam od 20 lat.
Telefony dotyczą wyłącznie jakichś moich rzekomych zadłużeń z przed minimum ośmiu a jedno nawet ponad dziesięciu lat. Do tej pory jeszcze pracowałem i w trakcie pracy w okresie dwóch lat dwukrotnie komornik ściągną moje przedawnione zadłużenia.w tzw e- sądzie również na razie zawieszone w tzw.próżni kolejne sprawy z przed 14 lat. Muszę płacić i płace regularnie alimenty na dwójkę dzieci i nie starcza mi już nawet na życie momentami nie mówiąc o jakimkolwiek zakupie czegokolwiek dzieciom.
Proszę o pomoc.
Co mam robić?
Gdzie się udać?
Bo te wszystkie sytuacje odbierają człowiekowi chęć do czegokolwiek.
Błagam pomóżcie Państwo.

Dzień dobry Panu, Jeżeli czuje się Pan nękany i zastraszany, to może Pan złożyć na policji ustne zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Pozdrawiam, adwokat Agnieszka Kwapień http://www.adwokat-katowice.com.pl http://www.rozwod-adwokat.com.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 14 czerwca 2019 08:14 Zmodyfikowano dnia: 14 czerwca 2019 08:14 Obejrzało: 308 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

W odpowiedzi na Pana pytanie informuję, że w przypadku gdy nakaz zapłaty lub wyrok nie został doręczony w sposób prawidłowy to konieczne będzie obalenie wykonalności tytułu wykonawczego (nakazu zapłaty lub wyroku). Celem obalenia wykonalności, należy zwrócić się do sądu o doręczenie nakazu zapłaty lub wyroku na prawidłowy adres ze wskazaniem powodu dlaczego nie został on prawidłowo doręczony, w szczególności ze wskazaniem, braku aktualności adresu pod który był przesłany wcześniej nakaz zapłaty lub wyrok wraz z udowodnieniem tej okoliczności. Sąd powinien Panu doręczyć prawidłowo wyrok na wskazany przez Pana adres. Od chwili doręczenia wyroku lub nakazu zapłaty ma Pan w ustawowym terminie prawo wnieść środki zaskarżenia w przypadku wyroku zaocznego – sprzeciw od wyroku zaocznego, a w przypadku nakazu zapłaty – sprzeciw od nakazu zapłaty. Po wniesieniu sprzeciwu sąd powinien wydać postanowienie o utracie wykonalności tytułu wykonawczego co stanowi podstawę do umorzenia postępowania egzekucyjnego. W sprzeciwie należy natomiast podnieść wszystkie okoliczności i dowodu przeczące istnieniu zobowiązania lub podnieść zarzut przedawnienia. Obowiązek wskazania wszystkich twierdzeń w sprzeciwie jest pod rygorem utraty prawa powołania okoliczności i dowodów w dalszej części postępowania. W przypadku wydania w sprawie wyroku zaocznego wraz z rygorem natychmiastowej wykonalności sprzeciw musi zawierać wniosek o zawieszenie rygoru natychmiastowej wykonalności. W celu udzielenia kompleksowej odpowiedzi na pytanie konieczne jest przeanalizowanie szczegółowego stanu faktycznego i prawnego. W przypadku konieczności obrony praw w związku z toczącym się postępowaniem egzekucyjnym zapraszam do kontaktu, chętnie pomogę. Pozdrawiam radca prawny Tomasz Wojciechowski Kancelaria Radcy Prawnego Błażeja Winklera, ul. Dobrzyckiego 17, 61-692 Poznań, tel. +48 506 109 353, e-mail: wojciechowski@winklerkancelaria.pl.

Odpowiedź nr 2 z dnia 14 czerwca 2019 14:55 Zmodyfikowano dnia: 14 czerwca 2019 14:55 Obejrzało: 304 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.