Pytanie z dnia 26 listopada 2018
Poniżej przytaczam zapisy zawarte w uchwale JST w sprawie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli i proszę o interpretację tych zapisów, które dla mnie dotyczą tego samego, ale każdy z zapisów mówi o innych wyliczeniach. Jakiej konkretnie sytuacji w takim razie dotyczy zapis pierwszy, a jakiej drugi? Czy obliczenia (chodzi o miejsca po przecinku lub zaokrąglanie w górę) ustala sobie takie, jakie chce JST?
1. W celu ustalenia tygodniowej liczby godzin nauczyciela, dla którego ustalony plan zajęć jest różny w pewnych okresach roku szkolnego, należy wszystkie planowane godziny nauczyciela podzielić przez liczbę tygodni zajęć w danym roku szkolnym lub okresie, na jaki został zatrudniony nauczyciel w przypadku nawiązania stosunku pracy w sytuacjach określonych w art. 10 ust. 7 KN. Otrzymany wynik (średni wymiar dla całego okresu zatrudnienia) zaokrągla się do drugiego miejsca po przecinku.
2. Nauczyciel pełnozatrudniony, który w niektórych tygodniach roku szkolnego realizuje mniej godzin niż jego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin, ma obowiązek w pozostałych tygodniach realizować odpowiednio więcej godzin, które nie są godzinami ponadwymiarowymi. Tygodniową liczbę tych godzin ustala się poprzez podzielenie sumy niewypracowanych godzin w tygodniach, w których nauczyciel nie realizuje całego obowiązkowego wymiaru przez liczbę tygodni zajęć, w których realizuje zwiększoną liczbę godzin. Otrzymany wynik zaokrągla się do liczby całkowitej w górę.
Katarzyna Maria Korgól Adwokat (Od 2018)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Katarzyna Maria Korgól
Więckowskiego 2/10, 70-411 Szczecin
Sprawa wymaga analizy.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.