Pytanie z dnia 26 listopada 2018

Poniżej przytaczam zapisy zawarte w uchwale JST w sprawie tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dla nauczycieli i proszę o interpretację tych zapisów, które dla mnie dotyczą tego samego, ale każdy z zapisów mówi o innych wyliczeniach. Jakiej konkretnie sytuacji w takim razie dotyczy zapis pierwszy, a jakiej drugi? Czy obliczenia (chodzi o miejsca po przecinku lub zaokrąglanie w górę) ustala sobie takie, jakie chce JST?
1. W celu ustalenia tygodniowej liczby godzin nauczyciela, dla którego ustalony plan zajęć jest różny w pewnych okresach roku szkolnego, należy wszystkie planowane godziny nauczyciela podzielić przez liczbę tygodni zajęć w danym roku szkolnym lub okresie, na jaki został zatrudniony nauczyciel w przypadku nawiązania stosunku pracy w sytuacjach określonych w art. 10 ust. 7 KN. Otrzymany wynik (średni wymiar dla całego okresu zatrudnienia) zaokrągla się do drugiego miejsca po przecinku.
2. Nauczyciel pełnozatrudniony, który w niektórych tygodniach roku szkolnego realizuje mniej godzin niż jego tygodniowy obowiązkowy wymiar godzin, ma obowiązek w pozostałych tygodniach realizować odpowiednio więcej godzin, które nie są godzinami ponadwymiarowymi. Tygodniową liczbę tych godzin ustala się poprzez podzielenie sumy niewypracowanych godzin w tygodniach, w których nauczyciel nie realizuje całego obowiązkowego wymiaru przez liczbę tygodni zajęć, w których realizuje zwiększoną liczbę godzin. Otrzymany wynik zaokrągla się do liczby całkowitej w górę.

Sprawa wymaga analizy.

Odpowiedź nr 1 z dnia 26 listopada 2018 18:21 Zmodyfikowano dnia: 26 listopada 2018 18:21 Obejrzało: 303 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.