Porada w sprawie nękania w pracy.

Pytanie z dnia 17 stycznia 2022

Pytanie w sprawie nękania w pracy. Moja mama jest jedną z dwóch sprzątaczek w pewnym ośrodku zdrowia. Druga sprzątaczka co chwilę o coś się czepia. Pisze SMS'y i wydzwania, nie są to przyjemne SMS. Nie chodzi o samo sprzątanie, to są SMS typu, że ma się inaczej ubierac, bo ten kolor to jest jej kolor, a nie mojej mamy, bo ubrała szara bluzkę. Twierdzi, że moja mama ją naśladuje, potrafi zadzwonić i powiedzieć, że jak się nie zacznie inaczej ubierac i jej naśladować to ma sobie szukać innej pracy. SMS są straszne same wykrzykniki.. Moja mama sprząta dobrze, nikt się na nią nie skarży, że coś jest źle posprzątane.
Proszę o poradę co zrobić, bo moja mama jest kłębkiem nerwów. Zawsze była radosna, a teraz chodzi nerwowa, przed pracą boli ją brzuch z nerwów. Boi się jak dostaje SMS lub słyszy że ktoś dzwoni,bo myśli że to znowu tamta sprzątaczka. Telefony są o wszystko, ciągle coś jest nie tak. Czepia się nawet o przesunięcie dnia na następny w kalendarzu, że moja mama zrobiła to na wyścigi... Jak moja mama coś opowiada to ta druga idzie koło niej i powie coś w stylu no pochwal się swojej du***.
Druga sprzątaczka ma pewne wtyki u szefostwa, z tym że szefowie to spółka. I jedna osoba że spółki jest jakoś spokrewniona z tą sprzątaczką.
Pewnego dnia mama i druga sprzątaczka zostały wezwane do szefowej, ale tej nie spokrewnionej i ona prowadziła rozmowę, która nic nie dała. Szefowa poprosiła o podanie sobie rąk, moja mama chciała podać rękę , a druga sprzątaczka wstała i powiedziała że nigdy w życiu.
Na tym zostało... SMS dalej są i telefony. Rozmowa nic nie dała... Jestem załamana jak pomóc mamie

Mogę pomóc. Zapraszam do kontaktu: gola@danielgola.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 stycznia 2022 11:27 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2022 11:27 Obejrzało: 295 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, w pierwszej kolejności proszę zweryfikować czy może pracodawca Pani mamy nie wprowadził może wewnętrznie jakiegoś regulaminu zgłaszania nieprawidłowych zachowań ze strony np. innych pracowników. Wówczas należałoby postępować zgodnie z taką procedurą, być może sprawa byłaby załatwiona "polubownie" przez pracodawcę np. na jakimś wspólnym spotkaniu. Można wystosować także do drugiej Pani Sprzątaczki pismo z wezwaniem do zaprzestania dóbr osobistych. Można też zastanowić się nad podjęciem kroków prawnych w tej sprawie, tj. złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa, np. uporczywego nękania. W razie pytań zapraszam do kontaktu, adw. Elżbieta Walczak, www.walczaklegal.com, tel. 662 069 190

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 stycznia 2022 18:09 Zmodyfikowano dnia: 18 stycznia 2022 18:09 Obejrzało: 294 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.