Porada w sprawie sprzedaży mieszkania.
Pytanie z dnia 29 czerwca 2023
Chcę sprzedać mieszkanie, korzystając z agencji sprzedaży nieruchomości, które jest położone na wysokim parterze kamienicy, która w 1997 uległa podtopieniu przez powódź. Mieszkam tu 5 lat. Mieszkanie nadaje się do zamieszkania, ale ściany miejscami są namokłe wewnątrz swojej struktury co skutkuje pojawianiem się przebarwień, na poziomie podłogi miejscami ściany mają tendencję do pleśnienia. Dodatkowo w kuchni pod płytami KG jest pleśń. Pod panelami podłogowymi brak wilgoci, grzyba, jedynie zapach piwnicy, nie przedostaje się on przez panele. Mieszkanie jest własnościowe, większość powierzchni budynku jest we władaniu Gminy. Zarządca budynku ignoruje sprawę.
Czy po sprzedaży kolejny właściciel może mieć do mnie jakieś roszczenia? Ew.: Co powinienem zrobić by rozwiązać problem (jakaś ekspertyza? Jaki sposób nacisku na Gminę i Zarządcę by osuszyć i zaizolować fundamenty)?
Tomasz R. Weigt Adwokat (Od 1997)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz R. Weigt
Daszyńskiego 12/1, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. 1. Tak, sporządzenie ekspertyzy w zakresie zawilgocenia nieruchomości oraz zawarcie w umowie sprzedaży oświadczenia o tym, że kupujący zapoznał się z opinią powinno być wystarczające z punktu widzenia uniknięcia przyszłego roszczenia kupującego z tytułu rękojmi. 2. Można zwrócić się z wnioskiem o kontrolę tego czy zarządca spełnia obowiązek utrzymania obiektu budowlanego w należytym stanie technicznym do powiatowego inspektora nadzoru budowlanego. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.