Pytanie z dnia 11 kwietnia 2018

Posiadam dokument Postanowienia o umorzeniu postępowania sprawy z powództwa Polskiej Telefonii Komórkowej, wydany w 2011 r. Jednak co kilka lat otrzymuję pisma od coraz to innych firm, które oferują mi ugodę i spłatę zadłużenia w ratach. Wysyłam mailem Postanowienie i jak do tej pory poszczególne firmy dawały mi spokój. W grudni 2017 r., otrzymałam następną propozycję ugody, od innej jeszcze firmy (w tej samej sprawie). Wysłałam na podany w piśmie adres mailowy Postanowienie. W styczniu 2018 r., otrzymałam przedsądowe wezwanie do zapłaty, a następnie, w odstępie czasu wezwanie z Sądu Rej. w Lublinie. Złożyłam Sprzeciw, ale, ponieważ pracuję w Niemczech (tysiąc km od miejsca zamieszkania) i niemożliwym był wyjazd do Polski, aby dochować 2 tyg. terminu - wniosek przesłałam mailem mężowi a ten wysłał wraz z załączonymi dokumentami, które były w Polsce przesłał do sądu. Wczoraj otrzymałam z sądu pismo o uzupełnienie braków, ze względu na to, że to kolorowa kopia a nie oryginalny wniosek. Mam tydzień na złożenie oryginału ale w dalszym ciągu jestem w Niemczech i nie mam możliwości opuszczenia miejsca pracy. Co mogę w tej sytuacji zrobić? Czy złożyć wniosek o przedłużenie terminu i czy będzie on skuteczny jeśli wyślę go z Niemiec w terminie 7 dni? I - jak skutecznie zakończyć "przejmowanie danych" przez firmy, które nie reagują na to, iż sprawa jest 7 lat temu umorzona? Z góry dziękuję za w miarę szybką odpowiedź. Pozdrawiam!

Dzień dobry Może Pani wysłać jak najszybciej z Niemiec, ale pytanie czy w ciągu 7 dni znajdzie się to w Polsce bo tylko wtedy będzie uznane ze termin został zachowany lub kurierem do Polski do męża i on wyśle już w Polsce i wtedy termin będzie zachowany.

Odpowiedź nr 1 z dnia 11 kwietnia 2018 16:41 Zmodyfikowano dnia: 11 kwietnia 2018 16:41 Obejrzało: 489 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, wystarczy, że wyśle Pani pismo z Niemczech za pośrednictwem operatora świadczącego pocztowe usługi powszechne w Niemczech i termin będzie zachowany. Ponad 4 lata temu zmienił się przepis art. 165 par. 2 k.p.c. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 2 z dnia 11 kwietnia 2018 19:33 Zmodyfikowano dnia: 11 kwietnia 2018 19:33 Obejrzało: 479 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.