Postępowanie rozwodowe. Pozew rozwodowy.
Pytanie z dnia 29 stycznia 2023
Witam.
Ja pisze w takiej sprawie że jestem za granicą i tu pracuje. A moja Żona chce mi wysłać dokumenty rozwodowe z mojej winy.
Czy jeśli je podpisze to nie będzie mowy o podziale majątku?
Mamy wspólne mieszkanie A większość rzeczy kupionych w domu są za moje zarobione pieniądze tylko nie mam na to żadnych paragonów ponieważ wynagrodzenie za pracę dostawałem do ręki.
Co mogę zrobić żeby ( Coś z tego miec ).
Do domu nie wracam bo nie mam do czego. Do rodziców też nie bo mam już swoje lata.
Jaka byłaby najlepsza opcja dla mnie z niedużymi kosztami. Bo prawdę mówiąc jestem za granicą i nie zarabiam tu dużych pieniędzy.
Proszę o pomoc
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź.
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, podział majątku przeprowadza się po rozwodzie. W sprawie o rozwód można go przeprowadzić tylko wyjątkowo, gdy nie doprowadzi to do przedłużenia postępowania. Jeśli rozwód zostanie orzeczony z Pana winy, żona będzie mogła łatwiej dochodzić od Pana alimentów. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634
Podziękowałeś prawnikowi
Małgorzata Łukasik Radca prawny (Od 2019)
Małgorzata Łukasik Kancelaria Radcy Prawnego
Wilcza 29A/7, 00-544 Warszawa
Szanowny Panie, kwestia rozwodu a podział majątku to dwie odrębne sprawy, które tylko pod pewnymi warunkami mogą zostać przeprowadzone w jednym postępowaniu (gdy strony zgadzają się co do składników wchodzących w skład masy majątkowej i sposobu podziału majatku). Z opisanego stanu faktycznego zrozumiałam, że postępowanie będzie się toczyć przed sądem polskim. Zostanie Panu doręczony odpis pozwu (kopia) i zostanie Pan zobowiązany do złożenia w określonym terminie pisemnej odpowiedzi na pozew. Może się Pan zgodzić ze stanowiskiem żony i twierdzeniami zawartymi w pozwie lub je zanegować. Podział majątku może zostać przeprowadzony już po uzyskaniu rozwodu, albo niezaleznie od rozwodu, pod warunkiem, że zostanie ustanowiona rozdzielność majątkowa. Rozliczenia między małżonkami bywają skomplikowane i wymagają analizy konkretnego stanu faktycznego. W celu omówienia szczegółów zapraszam na spotkanie stacjonarnie (Warszawa) lub online (audio/video).
Podziękowałeś prawnikowi
Tomasz R. Weigt Adwokat (Od 1997)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz R. Weigt
Daszyńskiego 12/1, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. 1. Podział majątku wspólnego w trakcie rozwodu przeprowadza się tylko w sytuacji zgodnego wniosku obojga małżonków. Jeżeli w dokumentach, które przesłała Panu żona będzie taki wniosek i Pan go podpisze, to sąd może przeprowadzić podział majątku w postępowaniu rozwodowym. 2. Aby odpowiedzieć na pytanie - co można w tej sytuacji zrobić - konieczna byłaby analiza szczegółów sprawy (analiza dostępnych dowodów, potencjalnych świadków itp.). 3. Sprawy tego typu prowadzę na terenie całego województwa Dolnośląskiego. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-563-996
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.