Pozew rozwodowy z orzeczeniem o winie.
Pytanie z dnia 24 listopada 2021
Dzień dobry.
Uprzejmie proszę o darmową poradę prawną w zakresie krótkiej informacji na moje dwa pytania. Wniosłam pozew rozwodowy (chce zmienić adwokata bo ten mi nie pomaga) chcę rozwodu z winy męża, nie układało nam się parę lat lecz mąż twierdzi że problem trwa dopiero od mojej jego zdrady. Nie mogłam wytrzymać już jego gadania o tym, więc wyprowadziłam się wraz z dziećmi parę miesięcy temu z wspólnego miejsca zamieszkania.
Chodzi o to, że mąż po mojej wyprowadzce oskarża mnie iż porzuciłam w ten sposób rodzinę. Owszem, wcześniej zdradziłam go lecz mi nie udowodni - jedynie posiada zdjęcia, które ściągnął sobie z chmury bo wykasowałam szybciej z historii sms. Twierdzi tylko że widział. Więc myślę że Sąd nie weźmie pod uwagę takiego dowodu jeżeli nie są ściągnięte jako konwersacja. Przecież mogę w Sądzie powiedzieć że takie zdjęcia moglam wyslać mężowi, stąd je ma tak?Posiada tylko konwersacje w której mój teraźniejszy partner pisze do mnie że mnie kocha, nigdy mnie nie zostawi itp.
Więc pierwsze moje pytanie jest takie czy Sąd może uznać moją winę przez tego typu jego dowody i przyznać porzucenie rodziny?
Druga pytanie jest takie.
Chciałabym zaczerpnąć informacji czy jeśli dzieci nie chcą mieć z swoim ojcem kontaktu i ja też nie chce z nim zamienić choćby jednego słowa a oskarża mnie o znecanie się psychiczne bo niepodaje mężowi jako drugiemu rodzicu, żadnych informacji na temat naszych dzieci to ma prawo do takiego oskarżenia? Mam się czego obawiać?
Marcelina
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, jeśli chodzi o winę za rozkład pożycia bez analizy akt postępowania, w tym przedstawionych przez Państwa dowodów, nie sposób ocenić, czy istnieje ryzyko uznania Pani winy wyłącznej winy. W odniesieniu zaś do dzieci, jeśli faktycznie nie chcą one mieć kontaktu z ojcem, warto ustalić, jaka jest tego przyczyna i podjąć odpowiednie kroki. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl tel.: 663-182-634
Podziękowałeś prawnikowi
Viviana Wylonk (Wylonk - Kancelaria Prawna) Radca prawny
Wylonk - Kancelaria Prawna
Nowowiejskiego 9/405, 10-162 Olsztyn
1. tak, istnieje taka szansa. 2. sąd może np. orzec o ograniczeniu praw rodzicielskich panu mężowi zobowiązując panią do podawania mu informacji albo współdecydowania w kluczowych kwestiach.
Podziękowałeś prawnikowi
Tomasz R. Weigt Adwokat (Od 1997)
Kancelaria Adwokacka Adwokat Tomasz R. Weigt
Daszyńskiego 12/1, 59-700 Bolesławiec
Dzień dobry. 1. Tak, dowody tego typu mogą okazać się wystarczające do przekonania sądu o Pani winie rozkładu pożycia małżeńskiego. Również fakt wyprowadzenia się z mieszkania i niedopuszczania do kontaktu męża z dziećmi może przemawiać na Pani niekorzyść. 2. Tak, mąż ma prawo do kontaktu z dziećmi i pozbawianie go tych kontaktów bez konkretnego powodu w skrajnych przypadkach może skutkować nawet ograniczeniem Pani władzy rodzicielskiej. Pozdrawiam. Adw. Tomasz R. Weigt, tel. 601-225-208
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.