przedawnienie opłaty egzekucyjnej
Pytanie z dnia 07 sierpnia 2019
Dzień dobry.
Przeszukując Internet znalazłem informację o możliwości uzyskania porady, dlatego
zwracam się z uprzejmą prośbą o udzielenie odpowiedzi na pytanie - Kiedy przedawnia się opłata egzekucyjna w odniesieniu do poniższego stanu faktycznego sprawy ?:
Do wyroku SO z dnia 21.09.2006 nadana została klauzula wykonalności w dniu 18.05.2007r.
Wobec bezskuteczności egzekucji, Komornik Sądowy w dniu 22.02.2011r. wydał prawomocne postanowienie o umorzeniu i ustaleniu kosztów postępowania.
Po ponad 6-ciu latach w dniu 06.10.2017r. Komornik Sądowy wystawił pismo do Banku o zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego w celu zaspokojenia należności z tytułu opłaty egzekucyjnej, które także było bezskuteczne, gdyż na rachunek przekazywane były środki przez Centrum Świadczeń Rodzinnych nie podlegających egzekucji z mocy prawa.
Mimo upływu ponad 8 lat od umorzenia egzekucji i ustaleniu kosztów postępowania postanowieniem z dnia 22.02.2011r., nadal w Banku figuruje zawiadomienie Komornika o zajęciu wierzytelności, które Bank z własnej inicjatywy i kompetencji nie może wyeliminować.
Bardzo proszę o informację – Czy i kiedy przedawnia się opłata egzekucyjna, a także wskazanie jakie środki prawne mogę podjąć wobec Komornika celem pozbawienia go dalszych możliwości egzekucyjnych z tego tytułu poprzez eliminację pisma do Banku.
Dziękuję bardzo za szybką i profesjonalną poradę.
Z poważaniem
Tadeusz
Seweryn Stępień Radca prawny (Od 2013)
Seweryn Stępień Kancelaria Radcy Prawnego
Kiwerska 2, 01-682 Warszawa
wcześniej nie 10 lat, obecnie 6 lat (od 2018) . Jeśli egzekucja jest w toku to termin przedawnienia w ogóle nie biegnie.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.