Sklep internetowy. Polityka prywatności.

Pytanie z dnia 22 kwietnia 2020

Dzień dobry,
Zwracam się do Państwa z prośba o pomoc w jednym temacie. Obecnie tworzymy sklep internetowy (tworzy Nam go zewnętrzna firma). Sklep internetowy będzie na różne rynki europejskie czyli jak kupujący będzie z niemiec to będzie wówczas klient posiadał strone niemiecką. I w tym momencie mam do Państwa pytanie. Czy dokument dotyczący polityki prywatności ma być na prawach Naszego kraju czy może pod każdy kraj inna? Czy każdy kraj ma mieć tłumaczenie we własnym języku czy może wystarczy np angielski? Bardzo proszę o pomoc w tym temacie.

Dzień dobry! W takich sytuacjach należy przygotować wszelkie dokumenty prawne (nie tylko politykę prywatności, ale także regulamin i checkbox'y w formularzy kontaktowym) znajdujące się na stronie i adresowane do jej odbiorców co najmniej w języku polskim oraz języku angielskim. Takie działanie jest uzasadnione faktem, iż sam portal jest prowadzony przez polskiego przedsiębiorcę, a społeczność międzynarodowa przywykła do dokonywania zakupów na anglojęzycznych stronach. Poza tym trzeba również pamiętać o odpowiednim wyborze języka, którego zastosowanie będzie decydujące w razie rozbieżności w tłumaczeniu wspomnianych dokumentów, jak również wyborze prawa służącego rozwiązywania potencjalnych konfliktów pomiędzy sprzedającym a kupującym. W ramach prowadzonej przeze mnie praktyki zawodowej regularnie doradzam w takich sprawach. W razie dodatkowych pytań uprzejmie proszę o kontakt telefoniczny (792-525-482). Pozdrawiam!

Odpowiedź nr 1 z dnia 23 kwietnia 2020 10:00 Zmodyfikowano dnia: 23 kwietnia 2020 10:00 Obejrzało: 1678 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, jeśli idzie o przepisy związane z ochroną danych osobowych, to znajdują się Państwo w dogodnej sytuacji. W tym zakresie obowiązuje Rozporządzenie RODO, które stosuje się w każdym państw członkowskich, a zatem dokumentacja w tym względzie może i powinna być ujednolicona. Jeśli idzie o wątek językowy, to nie można odpowiedzieć jednoznacznie. Trzeba tutaj badać regulacje poszczególnych państw, które mogą zawierać obowiązki, by stosować języki narodowe. I tak np. jest u nas, gdzie dokumenty w relacji z konsumentem powinny być sporządzone w j. polskim.

Odpowiedź nr 2 z dnia 23 kwietnia 2020 12:02 Zmodyfikowano dnia: 23 kwietnia 2020 12:02 Obejrzało: 1678 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.