Pytanie z dnia 07 czerwca 2016

Szanowni Państwo piszę odnośnie sytuacji jaka miała miejsce podczas zabezpieczenia ładu i porządku imprezy (ilość osób około 300). Zabezpieczaliśmy jako Agencja Ochrony i podczas wydarzenia zaistniał incydent zmasowanego, celowego ataku na funkcjonariuszy na służbie. W wyniku zaistniałej sytuacji 2 pracowników zostało dotkliwie poszkodowanych w związku z czym udzielono im pomocy doraźnej na miejscu (ambulans). Po zakończeniu imprezy osoby poszkodowane zgłosiły się do szpitala w celu wykonania obdukcji. Jeżeli chodzi o napastników to główni prowodyrzy zostali zidentyfikowani, dodam tylko że na miejsce zdarzenia została wezwana Policja i spisała poszkodowane osoby oraz dane identyfikujące głównych napastników zamieszek. Dzień po zdarzeniu skontaktował się z nami (Agencja Ochrony) jeden z głównych potencjalnych- napastników, przejawiając inicjatywę spotkania oraz polubownego załatwienia sprawy. (Istotną kwestią jest fakt,iż ma on wyrok w zawieszeniu). W rozmowie telefonicznej wspomniał, iż zarówno On jak i Jego współtowarzysze zostali pobici przez pracowników Agencji i posiadają dokumentację medyczną potwierdzającą, że doznali uszczerbku na zdrowiu. W związku z zaistniałą sytuacją chciałbym zadać kilka pytań:
1. W związku z tym, że pracownicy ochrony podczas wykonywania czynności służbowych są traktowani jak funkcjonariusze pełniący służbę czy sprawa zostaje skierowania automatycznie z urzędu, czy też Agencja, a może poszkodowani pracownicy powinni zgłaszać sprawę indywidualnie do Sądu?
2. Czy jeżeli podczas spotkania z głównym napastnikiem dojdzie do porozumienia jak powinna wyglądać strona formalna ugody?
3. Czy ugoda powinna być zawarta między pracownikami Agencji (indywidualnie), czy może między napastnikiem, a Agencją Ochrony?
4. Czy jest jakiś określony wzór pisemny takiej ugody?
5. Czy musi być ona potwierdzona notarialnie?
6. Czy w pisemnym porozumieniu można zawrzeć zapis orzekający, iż w momencie dojścia do kolejnej napaści z udziałem konkretnych osób podczas wykonywanych czynności służbowych danej Agencji Ochrony ugoda zostaje uznana za nieważną?

Witam, działam na terenie całego kraju - celem omówienia sprawy zapraszam do kontaktu telefonicznego lub mailowego z moją kancelarią, chętnie pomogę, pozdrawiam Damian Stawski Alta Pentut Kancelaria Radcy Prawnego, ul. Grunwaldzka 224B/6 60-166 Poznań, tel 603 34 34 34, mail: altapentut@wp.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 8 czerwca 2016 15:00 Obejrzało: 389 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.