Umowa najmu instytucjonalnego
Pytanie z dnia 07 lutego 2019
Witam, Chciałbym się dowiedzieć jak jest w praktyce z najmem instytucjonalnym, gdyż chciałbym w ten sposób wynająć, ale doczytałem się że też wynikać mogą problemy typu. Co z dziećmi, albo z osobami które zamieszkają wraz z osobą która poddała się egzekucji?
I drugie pytanie art. 19i. ust. 3 termin do opróżnienia lokalu ma biec od dnia doręczenia żądania. Oznaczałoby to, że nie wystarczy samo nadanie żądania przesyłką poleconą, lecz konieczne jest faktyczne doręczenie tego żądania. Więcej, nie wystarczy nawet przedłożenie takiego żądania zawierającego własnoręczny podpis najemcy potwierdzający odbiór tego pisma. Dlaczego?
Koniecznym będzie przedłożenie do sądu dokumentu urzędowego lub prywatnego z podpisem urzędowo poświadczonym. Wynika to stąd, że w myśl przywołanego ostatnio przepisu, wykonanie tytułu egzekucyjnego w postaci aktu notarialnego jest uzależnione od zdarzenia – upływu terminu 14 dni od dnia doręczenia żądania opróżnienia lokalu, które udowodnić powinien wierzyciel.
Marcin Kościuk Radca prawny (Od 2015)
Kancelaria Radcy Prawnego Marcin Kościuk Radca Prawny
os. Armii Krajowej 80/4, 61-379 Poznań
Dzień dobry, w mojej opinii, odpowiedź na pytanie pierwsze zależna jest od sposobu sformułowania umowy najmu instytucjonalnego. Natomiast nie do końca rozumiem pytanie drugie, gdyż sobie sam Pan na nie odpowiedział. Jeżeli nie radzi sobie Pan z samodzielnym skonstruowaniem wzoru takiej umowy sugerowałbym powierzenie jego sporządzenia radcy prawnemu lub adwokatowi, który jednocześnie odpowie na wszystkie Pana pytania. Jeżeli byłby Pan zainteresowany współpracą ze mną w przedmiotowej sprawie, to zapraszam do kontaktu. Z poważaniem Marcin Kościuk
Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.