Ustawa za życiem
Pytanie z dnia 04 sierpnia 2020
Witam
Jestem ojcem syna 4 letniego uczęszczającego do specjalnego przedszkola z orzeczeniem o zaburzeń sensorycznych i wczesnym wspomaganiu rozwoju. Żona nie pracuje gdyż zajmuje się 1,5 rocznym synem z astmą wczesno dziecięca i chorym na serce. Zakład pracy chce przejść na system dwu zmianowym od 7 do 15 i od 10 do 18. Żona nie jest osobo mobilną, a zajęcia syna mamy w różnych miastach w godzinach od 16 do 19 z różnymi specjalistami 2 razy w tygodniu. Mam możliwość ustalania wcześniejszych godzin, lecz w przedszkolu syn również ma zajęcia związane ze swoim orzeczeniem. Pracodawca odrzuca wniosek o pozostawienie mnie na danych zasadach pracy firmy czyli od poniedziałku do piątku od 7-15. Jeżeli nie zgodzę się na ich zmiany chcą dać mi wypowiedzenie.
Jakie mam możliwości by dalej pracować w tej firmie, ale również zadbać o zdrowie i rozwój syna. Wiem że jest ustawa Za Życiem
Pozdrawiam Paweł
Dominik Piesiewicz Radca prawny (Od 2008)
Kancelaria Radcy Prawnego Dominik Piesiewicz
Przy Agorze 11/17, 01-960 Warszawa
Dzień dobry Panie Pawle, jedyne uprawnienia jakie przysługują pracownikowi w Pana sytuacji to skorzystanie z uprawnień do złożenia wniosku o indywidualny rozkład czasu pracy, na podstawie art. 142prim kodeksu pracy. Pracodawca może odmówić uwzględnienia wniosku wyłącznie wtedy, gdy jego uwzględnienie nie jest możliwe z uwagi na organizację pracy lub rodzaj pracy wykonywanej przez pracownika. Uzasadnienie tej odmowy powinno nastąpić na piśmie lub elektronicznie. Nie wiem czy już to Pan zrobił i czy już otrzymał Pan odmowę oraz jak została ona uzasadniona, ale moje doświadczenie podpowiada mi, że nawet gdy otrzyma Pan wypowiedzenie, to nie powinno ono ostać się w sądzie, choćby z uwagi na wzgląd na zasady współżycia społecznego. W razie czego proszę o kontakt w wiadomości prywatnej. Pozdrawiam, Dominik Piesiewicz radca prawny.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.