Pytanie z dnia 04 marca 2018
Witam, bardzo proszę o odpowiedz.
W październiku 2015 r. tata został zatrzymany za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu (0,25). Sąd zatrzymał prawo jazdy na rok czasu, dodatkowo karę grzywny w wysokości 1000 zł. W styczniu 2018 dostał wezwanie na rozprawę, okazało się, ze grzywnę należało wpłacić do 3 września, tata zrobił to 14 września. Sąd po raz drugi chce zabrać prawo jazdy, dołożył 4 tys grzywny.
Nie mieliśmy pojęcia, ze cis takiego może się wydarzyć. Tata odebrał prawo jazdy w 2016 roku, przeszedł wszystkie badania pozytywnie, nigdy więcej coś takiego mu się nie przytrafiło. Ponadto, przez okres od kiedy odzyskał prawi jazdy, nie dostał nawet mandatu.
Moje pytanie brzmi: czy jest sens odwoływać się do decyzji sądu? Tata potrzebuje prawa jazdy w pracy. Jest w stanie zapłacić karę pieniężna. Zależy mu jednak aby prawo jazdy zatrzymać. Nie zdawał sobie sprawy z tego, ze opóźnił się z terminem spłaty o ze takie będą tego skutki.
Janusz Sawicki Adwokat (Od 1985)
Sawicki&Sawicki Adwokaci i Radcy Prawni SP
Jana Kasprowicza 20/3, 31-523 Kraków
Sz.Pani ( Panie ) Czy Sąd już wydał wyrok czy dopiero zamierza - bo z treści pytania nie bardzo wiadomo. Z jednej strony : dołożył 4 tys grzywny a z drugiej chce zabrać prawo jazdy. z poważaniem : adw Janusz Sawicki
Podziękowałeś prawnikowi
Łukasz Adam Kowalski Adwokat (Od 2014)
Kancelaria Adwokacka Łukasz Adam Kowalski
Waszyngtona 34/36 lok. 423, 81-342 Gdynia
Czy mowa jest o tej samej samej sprawie? W jednej sprawie nie orzeka się dwa razy. Być może chodzi o nowy wątek. Poza tym co to znaczy, że sąd zamierza dołożyć 4 tys grzywny??? Sąd nie informuje o swoich zamiarach w tym zakresie, a o wysokości grzywny dowiadujemy się z orzeczenia.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.