Pytanie z dnia 15 września 2017

Witam. Mam problem i ogromną prośbę.
Mój tato dostał możliwość wykupienia domu od gminy gdzie mieszkaliśmy ponad 20 lat. Tato był alkoholikiem, pił zawsze więc mama odeszła. Wraz z rodzeństwem zostaliśmy w domu rodzinnym. Po jakimś czasie dowiedziałem się, że tato sprzedaje dom pewnej kobiecie lat 22 która jeszcze się uczyła i nie pracowała nigdzie. Wiem, że tato był nie świadomy wszystkiego był po wylewie i dobrego był alkoholikiem. Gdy się zorientowałem wszystko było już podpisane. Nie zdążyłem nawet wyjaśnić i rozwiązać tej sprawy i tato zmarł - zapijając się na śmierć .Ta kobieta wraz z rodziną już tam mieszka, zrobili remont i ja pozostalem bez niczego. Co mogę zrobić? Jest jakaś szansa na odzyskanie i uniewaznienie aktu notarialnego? Cana domu o powierzchni 90m i działce 1ha została sprzedana za 30 tys..

Dzień dobry, Raczej niewielka. Musiałaby Pani wykazać, iż tata w momencie sporządzania aktu notarialnego nie był w stanie samodzielnie podejmować czynności prawnych. Majac na uwadze fakt, iż akt notarialny sporządza notariusz, który ma obowiązek sprawdzić te okolicznośc będzie szalenie trudno okolicznośc te wykazać.

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 września 2017 16:28 Zmodyfikowano dnia: 18 września 2017 16:28 Obejrzało: 357 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, podważenie aktu notarialnego - umowy sprzedaży możliwe jest w drodze procesu sądowego po pozytywnym przeprowadzeniu postępowania dowodowego, w wyniku którego Sąd nabierze przekonania, że umowa jest nieważna, bo Tata nie był świadomy ze względu na swój stan zdrowia. Po unieważnieniu aktu notarialnego, spadkobiercy (dzieci) stają się właścicielami domu, którego dotyczyłaby nieważna umowa. Jeśli są świadkowie, którzy to potwierdzą i dokumentacja medyczna, warto skonsultować z adwokatem zasadność prowadzenia takiego sporu. Pozdrawiam, adw. Agnieszka Kwapień

Odpowiedź nr 2 z dnia 18 września 2017 19:21 Zmodyfikowano dnia: 18 września 2017 19:21 Obejrzało: 356 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.