Pytanie z dnia 05 listopada 2018
Witam. Mam taki problem i nie wiem co robić. Moja córka ma obecnie 9 lat. Gdy miała niespełna rok jej ojciec nas zostawił i od tego czasu w ogóle się nie interesował córka. W międzyczasie miałam 4 rozprawy o obniżenie alimentów oraz sąd pozbawił go praw rodzicielskich (wiem że nie wiąże się to z zakazem kontaktowania się z dzieckiem). Teraz nagle szanowny tatuś obudził się i stwierdził że chce mieć kontakt ze swoim dzieckiem. Tylko że ja przez te wszystkie lata budowalam dla niej dom bez niego ponieważ on sam tak zdecydował. Nie wyobrażam sobie teraz nagle powiedzieć córce o tym, że jej tata chce się z nią spotykać. Boję się że to będzie krótkotrwałe i moja córka na tym ucierpi :(od jakiegoś czasu (jakieś 2lata) przestała o niego pytać a jak kiedyś weszłam na temat ojca i zapytałam czy chciałaby go spotkać powiedziała że nie. Nie wiem co mam robić. Najważniejsze jest dla mnie dobro dziecka a boję się że to może zaszkodzić jej i zburzyć ten wewnętrzny spokój który udało mi się zbudować przez te lata.
Proszę o poradę co mam zrobić :(
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, najlepiej byłoby zacząć od wizyty córki z psychologiem, aby można było ustalić w jaki sposób można ojca "ponownie wprowadzić" w Jej życie. Dziecko może o ojca nie pytać, ale w głębi duszy na pewno o nim myśli i jeśli jest szansa na naprawienie relacji, warto spróbować. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz kancelariaulewicz.pl adwokat@kancelariaulewicz.pl
Podziękowałeś prawnikowi
Anna Godlewska-Chorąziak Radca prawny (Od 2018)
Kancelaria Radcy Prawnego Anna Godlewska-Chorąziak
Turoszowska 8/37, 91-025 Łódź
Dzień dobry. Ojciec może wystąpić na drogę sądową w celu uregulowania kontaktów. Do tego czasu ma Pani dwa wyjścia: albo zakazać ojcu widzeń z dzieckiem, przy czym w razie ewentualnej rozprawy takie postępowanie musiałoby zostać wytłumaczone, uzasadnione (tymi okolicznościami, które Pani opisuje), albo tez na te kontakty zezwolić, ale w ograniczonym zakresie, np. w Pani obecności.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.