Pytanie z dnia 23 listopada 2016

witam mam taki problem ze dostalem rok aresztu w sadzie rejonowym i byla apelacja w sadzie okregowym gdzie zostala utrzymana i czekam teraz az papiery wroca do sadu 1 instancji i kiedy mam sie zglosic do zk. mam dwa wyjscia takie ze moge napisac do sadu w wstrzymanie wyroku gdyz napisalem pismo tez do Sądu Penitencjarnego o obraczke. i mam tez chory kregoslup i dostalem skierwoanie na rehabilitacjie na usniezenie bolu na ktora musze jechac sie zapisac i skierowanie na operacje do chirurga neurologi,ogolnie mam przepuchline pomiedzy kregami z naciskiem bezposrednim na rdzen kregowego. bo jak napisze pierwszy wniosek o obraczke i mi odrzuca to pozniej napisze drugi ze mam chory kregoslup i musze sie leczyc zeby mi odroczyli to raz potem drugi raz i po roku zawiesili. badz napisac pierwszy wniosek z ta choroba i jak nie pojdzie bo biegly powie ze moge odbywac kare chodz chodzic nie moge prawie,i jak to sie nie uda to drugi wniosek dopiero napsiac o obraczke. Niewiem poprostu o co pierwsze mam napisac,jak lepiej bedzie? prosze jakąś podpowiedz jak zrobic najlepiej. mam 30lat nie jestem karany juz chodz wczesniej bylem za kradziesz z wlamaniem ale juz wszystko mi minelo i mam czysta karte karna. rok dostalem za paserstwo.

Lepszym rozwiązaniem jest staranie się o tzw. obrączkę. Wstrzymanie wykonania kary raczej nic Panu nie da. Karę i tak będzie musiał Pan wykonać tylko, że za jakiś czas. W przypadku obrączki karę już Pan wykonuje i w między czasie może poddać się leczeniu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 listopada 2016 10:20 Obejrzało: 493 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, Art. 150 § 1 k.k.w. stanowi, że wykonanie kary pozbawienia wolności w wypadku choroby psychicznej lub innej ciężkiej choroby uniemożliwiającej wykonywanie tej kary sąd odracza do czasu ustania przeszkody. Natomiast § 2 tego artykułu, że za ciężką chorobę uznaje się taki stan skazanego, w którym umieszczenie go w zakładzie karnym może zagrażać życiu lub spowodować dla jego zdrowia poważne niebezpieczeństwo. Natomiast zgodnie z art. 43la § 2 k.k.w. skazanemu, który nie rozpoczął wykonywania kary w zakładzie karnym, można udzielić zezwolenia na odbycie kary pozbawienia wolności w systemie dozoru elektronicznego, jeżeli względy bezpieczeństwa i stopień demoralizacji, a także inne szczególne okoliczności nie przemawiają za potrzebą osadzenia skazanego w zakładzie karnym. Stosownie do art. 9 ust. 4 k.k.w. złożenie wniosku o wydanie postanowienia w postępowaniu wykonawczym nie wstrzymuje wykonania orzeczenia, którego wniosek dotyczy, chyba że sąd, w szczególnie uzasadnionych wypadkach, postanowi inaczej. Postanowienie w przedmiocie wstrzymania wykonania orzeczenia nie wymaga uzasadnienia. Zgodnie z art. 79 § 1 k.k.w. skazanego na karę pozbawienia wolności sąd wzywa do stawienia się w wyznaczonym terminie w areszcie śledczym, położonym najbliżej miejsca jego stałego pobytu, wraz z dokumentem stwierdzającym tożsamość. Sąd może polecić doprowadzenie skazanego do aresztu śledczego bez wezwania. Zgodnie z powyższym art. 79 § 1 k.k.w. musi czekać Pan na wezwanie przez Sąd do stawienia się w zakładzie karnym do czasu nie otrzymania wezwania nie musi się Pan stawiać. Od Pana zależy z którym chciałby Pan najpierw wystąpić z wnioskiem o odroczenie czy o odbywanie kary w systemie dozoru elektronicznego. W mojej ocenie bardziej racjonalne wydaje się wystąpienie z wnioskiem o odroczenie wykonania kary pozbawienia wolności. Proszę pamiętać, aby w każdym z wniosków napisać o wstrzymanie wykonania wyroku.

Odpowiedź nr 2 z dnia 25 listopada 2016 01:43 Obejrzało: 491 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.