Pytanie z dnia 15 sierpnia 2017
Witam, moje pytanie dotyczy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a konkretnie rozwiązania z tą że instytucją umowy. Dotychczas wychowywałem się w rodzinie zastępczej u dziadków, 3 lata temu osiągnąłem wiek pełnoletni. Pieniądze z PCPR przyznane mi były na rzecz nauki na uczelni wyższej, jednakże trafiały one na konto babci, gdyż kontynuowałem bycie w rodzinie zastępczej. Na drugim semestrze studiów miałem pewne problemy które uniemożliwiły mi zaliczenie wszystkiego w pierwszym terminie, a po pewnym czasie doszedłem do wniosku że nie chcę jednak studiować. Moim celem jest znalezienie pracy i zmiana miejsca zamieszkania, czyli pełne usamodzielnienie.
Problemy się zaczęły już w placówce PCPR, gdzie dowiedziałem się, że nie mogę sam rozwiązać umowy gdyż jestem dalej w rodzinie zastępczej i potrzebny jest podpis babci. I nie byłby to problem gdyby moja babcia nie była osobą zaborczą i nadopiekuńczą. Kłopot w tym że jesli zostanę skreślony z listy studentów, wtedy nie dostanę zaświadczenia z sekretariatu ergo PCPR rozwiąże umowę. A to oznacza, że uzna wszystkie pieniądze wypłacone mojej babci w okresie od stycznia do września za nienależnie pobrane i zażąda zwrotu.
Oczywiście nie zamierzam kontynuować życia z dziadkami i studiowania, ale chciałbym uniknąć czarnego scenariusza, i jeśli moje dalsze tłumaczenia w stronę dziadków nie przyniosą skutku, chciałbym znaleźć inny sposób na zerwanie tego zobowiązania.
Tutaj pojawią się odpowiedzi od prawników
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.