Pytanie z dnia 06 listopada 2015

Witam, na początku zanim zadam pytanie, przedstawię całą sytuację. Chodzi o mojego narzeczonego. W październiku 2014 wracając z pracy samochodem narzeczony ze zmęczenia przysnął za kierownicą. Auto dachowało (poszło do kasacji), w aucie było jeszcze czterech chłopaków. Doszło do sprawy w sądzie z „urzędu” (żaden z chłopaków nie rościł żadnych pretensji). Sąd w Środzie Śląskiej orzekł warunkowe umorzenie postępowania na okres 2 lat. W styczniu 2015 został zatrzymany za posiadanie 0,18 grama środka odurzającego i kierowanie pojazdem pod wpływem środka odurzającego. Sąd w Legnicy skazał go karą grzywny. Na wakacjach narzeczony zaczął pracować za granicą, by mógł dalej tam pracować, we wrześniu założył własną działalność. W październiku 2015 dostał zawiadomienie o posiedzeniu sądu w Środzie Śl., w przedmiocie zarządzenia wykonania kary pozbawienia wolności.
Moje pytanie to czy jest szansa, by nie pozbawili go wolności?
Chcemy razem ułożyć sobie życie (ja mam dziecko). Jego wyjazd za granicę wiąże się z tym, że chcemy kupić mieszkanie, wziąć ślub, spłacić długi. Jego zamknięcie wszystko zaprzepaści, jego starania byśmy mogli wyjść na prostą. Dopiero co założył firmę, podpisaliśmy umowę z właścicielką wynajmowanego mieszkania, że za 6- 10 miesięcy odkupimy mieszkanie i wpłaciliśmy zaliczkę.
Czy jest jakieś pozytywne wyjście z tej sytuacji dla niego? Co mógłby zrobić by nie zamknęli go?

Jeżeli Sąd w Środzie Śl. wzywa na posiedzenie w przedmiocie zarządzenia wykonania kary to nie mógł zapaść wyrok warunkowo umarzający postępowanie lecz musiała być wymierzona kara pozbawienia wolności w jakimś wymiarze z warunkowym zawieszeniem jej wykonania. Konieczne jest doprecyzowanie pytania i wiedza w przedmiocie rzeczywistej treści wyroku ze Środy Śl. . Konieczna jest tu pomoc adwokata. Zapraszam do kontaktu . Trzeba podjąć poważne działania , gdyż może to się skończyć rzeczywiście pobytem w zakładzie karnym. Jest szereg argumentów które byłyby pomocne w sprawie. Adwokat Ewa Mikulska

Odpowiedź nr 1 z dnia 3 grudnia 2015 21:26 Obejrzało: 161 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.