Pytanie z dnia 24 kwietnia 2018

Witam
Od grudnia 2015 jestem w związku małżeńskim. Mamy z niego dwie córki 3,5 roku i 12 miesięcy. Od sierpnia 2017 nie mieszkamy ze soba. Ojciec dzieci zabiera mało kiedy bo jak twierdzi nie stać go. W grudniu 2017 r mieliśmy sprawę o alimenty sąd przystał na męża warunki ale on mimo to nie stosuje się także alimentów nie mam do dnia dzisiejszego, sprawa zajął się komornik sądowy. Jedna z córek jest chora na nowotwór w lutym br. Zmieniłam miejsce zamieszkania dzieci, względem tego że bliżej mam na leczenie Oliwii, oraz godz też opiekę nad Amelka która w czasie moich wyjazdów jest w przedszkolu. Ojciec dzieci 2zial je do siebie na dwa weekendy i to pod wpływem tego że to ja naciskam. Więcej tego nie zrobię gdyż starsza z córek wróciła do mnie bardzo negatywnie nastawiona, a młodsza miała strasznie rozeznany opatrunek od wklocia centralnego (przez który podawana jest chemioterapia) przez co mogło widać się zakażenie. Okazało się że mąż spodziewa się dziecka z inną kobieta. Ja również układam sobie życie z inną osobą niż mąż. Adrian (mąż) nie interesuje się dziećmi nie wozi Oliwii na leczenie jak obiecywał do niczego się nie stosuje. Na wizyty raz w tygodniu na wyniki badań jeżdżę z nowym partnerem to on bierze wolne i z nami jeździ to on pomaga mi w opiece jak tylko ma czas i możliwość. Nie znam natomiast partnerki męża. Uważam że zachowuje się skrajnie nieodpowiedzialne planując kolejne dziecko z inną kobieta mając jedno ciężko chore. Przez to w jakim stanie wracają dzieci od ojca chciałabym zabrać mu prawa rodzicielskie nie stać mnie na tą chwilę na rozwód. Proszę o pisemną poradę. Co powinnam zrobić jak to pogodzić. Na email. Pozdrawiam Ewa.

Dzień dobry, najlepiej będzie złożyć pozew o rozwód wraz z wnioskiem o zwolnienie Pani z kosztów sądowych. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz

Odpowiedź nr 1 z dnia 24 kwietnia 2018 14:15 Zmodyfikowano dnia: 24 kwietnia 2018 14:15 Obejrzało: 250 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. By pozbawić jedno z rodziców władzy rodzicielskiej musi zajść przynajmniej jedna z następujących okoliczności: 1. trwała przeszkoda w jej wykonywaniu, 2. nadużywanie tej władzy, 3. rażące zaniedbywanie obowiązków przez rodziców. Opisana przez Panią sytuacja odpowiada w najwyższy stopniu trzeciej przesłance pozbawienia władzy rodzicielskiej nad dzieckiem. Pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców wiąże się ze złożeniem stosownego wniosku do sądu rodzinnego. W razie dalszych pytań - zapraszam do kontaktu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 26 kwietnia 2018 20:54 Zmodyfikowano dnia: 26 kwietnia 2018 20:54 Obejrzało: 235 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.