Pytanie z dnia 13 sierpnia 2018
Witam otóż moja sytuacja wygląda następująco. Ojciec mojej 4 miesięcznej córki chce uchylić się od odpowiedzialności przychodzi do niej bardzo rzadko tylko na chwile podczas ostatniej rozmowy chciał bym pozbawiła go praw rodzicielskich ja natomiast nie chce tego robić czy w takim razie on może sam zrzec się praw?
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, nie może. Może ich natomiast zostać pozbawiony przez sąd. Władza rodzicielska nie wpływa jednak na prawo i obowiązek kontaktów z dzieckiem i ma obowiązek zapłaty alimentów. Pozdrawiam adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Podziękowałeś prawnikowi
Szanowna Pani, z przedstawionego przez Panią pytania wynika, iż myli Pani dwie kwestie: władzę rodzicielską oraz kontakty z małoletnim dzieckiem. Proszę pamiętać, iż niezależnie od przysługującej ojcu małoletnich ma prawo on do kontaktu z dziećmi. W toku zainicjowanego postępowania w przedmiocie pozbawienie władzy rodzicielskiej ojciec dzieci w odpowiedzi na Pani wniosek może się do niego przyłączyć i w ten sposób ojciec zostanie jej pozbawiony. W przeciwnym wypadku (w razie braku zgody ojca na pozbawienie władzy rodzicielskiej) Sąd będzie prowadził postępowanie dowodowe ( w tym dowód z opinii biegłych), które odpowie na pytanie czy ingerencja Sądu w wykonywaną władzę rodzicielską jest wskazana a jeśli tak to w jakim zakresie. W razie pytań zapraszam do kontaktu 600 365 228.
Podziękowałeś prawnikowi
Anna Godlewska-Chorąziak Radca prawny (Od 2018)
Kancelaria Radcy Prawnego Anna Godlewska-Chorąziak
Turoszowska 8/37, 91-025 Łódź
Dzień dobry. O pozbawieniu władzy rodzicielskiej przeczyta Pani w artykule mojego autorstwa pod adresem: https://www.specprawnik.pl/poradnik-prawny/pozbawienie-wadzy-rodzicielskiej/ Podkreślenie wymaga jednak fakt, iż rodzic pozbawiony władzy rodzicielskiej w dalszym ciągu zachowuje prawo do kontaktów z dzieckiem (chyba że orzeczono w tym przedmiocie zakaz) oraz jest zobowiązany do łożenia na utrzymanie dziecka.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.