Pytanie z dnia 17 października 2018

Witam, pomocy!
Sytuacja zaczęła się 2 lata temu, kiedy moi sąsiedzi zakłócali ciszę nocną wielokrotnie przez ponad rok trzaskając drzwiami. Wzywalem policje, nic nie pomogło. Kilkanaście razy wzywałem policję. Policja była bezsilna. Nagrałem na kamerę przez wizjer jak w nocy trzaskają drzwiami. Sąsiadka złożyła na policję doniesienie, że ktoś ją w kamienicy nęka wezwaniami policji. Chodzi o mnie. Policja wezwała mnie jako świadka i pytała czy coś wiem na ten temat sprawy Pani X.
Ja powiedziałem, że nagrałem ich na kamere i, że to chodzi o mnie. Policja powiedziala, ze przesluchuje ludzi z kamienicy ale nie powie kto został wskazany przez sasiadke X. Ja chce pozwać sąsiadke za falszywe zgloszenie nękania ale jak to zrobić skoro policja wezwala mnie jako świadka i nie chca powiedziec, ze sasiadka mnie wskazała. Dostarcze policji nagrania jak zaklucaja cisze, ale mi nie wystarczy ze umorzą sprawę, chcę pozwać sąsiadkę i dlaczego policja oszukuje, że wzywają mnie na świadka a nie jako podejrzany skoro sąsiadka x wskazała mnie na zgloszeniu.

Dzień dobry Proszę złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia z art. 66 Kodeksu wykroczeń: § 1. Kto, chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1500 zł. § 2. Jeżeli wykroczenie spowodowało niepotrzebną czynność, można orzec nawiązkę do wysokości 1000 złotych. Odpowiedzialność za wykroczenie z art. 66 § 1 Kodeksu wykroczeń zachodzi w stosunku do tego, kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej lub inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia. Wykroczenie to można popełnić tylko umyślnie, bowiem wymagane jest tutaj stwierdzenie chęci wywołania niepotrzebnej czynności. Wprowadzenie w błąd jest celowe. Sprawca kieruje się złą wolą, chce wywołać niepotrzebną czynność. Tylko zamiar bezpośredni uzasadnia skuteczną kwalifikację z tego przepisu.

Odpowiedź nr 1 z dnia 18 października 2018 11:48 Zmodyfikowano dnia: 18 października 2018 11:48 Obejrzało: 340 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.