Pytanie z dnia 16 września 2020
Witam.
Proszę o poradę, iż osoba, z którą nie chcę mieć nic wspólnego oraz zablokowałam ją na portalu społecznościowym oraz na telefonie komórkowym wykorzystuje konto firmowe do pisania kolejnych wiadomości do mnie.
Zaznaczę, iż nie ma gróźb aczkolwiek te wiadomości wywołują u mnie zmiany w zachowaniu typu smutek, złość czasem nawet zasłabnięcia.
Czy taką osobę mogę posądzić o nękanie?
Monika Kacprzyk-Wojdyga Radca prawny (Od 2005)
Monika Kacprzyk-Wojdyga- Kancelaria Radcy Prawnego
Rajmunda 2, 03-606 Warszawa
Staliking to kategoria karna można go zgłosić gdy niepożądane powtarzalne zachowania zaczną wywoływać nawet niepokój. Na początek zaznaczyłam bym że konto firmowe jest przeznaczone do korespondencji firmowej i jest nawet monitorowane przez administratora stąd korespondencja nie służbowa może przyspożyć pracownikowi kłopotów. Ten sam administrator może w tej sprawie również pomóc przez zablokowanie korespondencji niesłużbowej. Ostatecznie adres mailowy identyfikujący np. przez nazwisko jest daną osobową na której wykorzystywanie można wycofać zgodę.
Podziękowałeś prawnikowi
Sandra Grzywocz - Nowak Adwokat (Od 2017)
Kancelaria Adwokacka Sandra Grzywocz - Nowak
Rynek 13/3, 41-500 Chorzów
Dzień dobry, W swojej praktyce spotkałam się z prowadzeniem postępowania przygotowawczego w sprawie stalkingu (uporczywe nękanie z art. 190a KK) o podobnym stanie faktycznym jak opisany w pytaniu. Istotne jest to, aby to zachowanie sprawcy wzbudzało u pokrzywdzonego uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia, poniżenia lub udręczenia lub istotnie naruszało prywatność. Pozdrawiam, adw. Sandra Grzywocz - Nowak
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.