Pytanie z dnia 06 października 2015

Witam serdecznie mam pytanie mam problem z odzyskanie ekwiwalentu za urlop gdyź spółka w której pracowałem praktycznie nie istnieje prezes spółki otworzył firmę niźszej kategori (był salon i serwis a na dzień dzisiejszy jest warsztat) i wszystko co było moźliwe przepisał że spółki na działalność czyli w kasie jest pusto mam wyrok sądu mam pismo od komornika źę nimi co zająć gdyź spółka jest pusta niewiele gdzie dalej z tym problemem mam iść aczkolwiek jest o co walczyć bo jest to kwota ok 10 000 brutto a właściciel spółki na dzień dzisiejszy buduje stacje kontroli pojazdów tak źę na mój rozum coś ma posiada rówmieź samochody które były jeszcze w spółce nie jednemu jedynym osobom które walczy z tym nieuczciwym pracodawcą

Ma Pan 2 wyjścia. Może złożyć przeciwko tej nowej spółce powództwo o uznanie umów o przeniesieniu majątku za bezskuteczne wobec Pana (tzw. skargi pauliańskie), ale to wymagałoby wiedzy o składnikach majątkowych przenoszonych na nową spółkę. Może też Pan wystąpić przeciwko prezesowi z powództwem z art. 299 kodeksu spółek handlowych, o ile zachodzą przewidziane tam przesłanki.

Odpowiedź nr 1 z dnia 7 października 2015 01:51 Obejrzało: 465 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry, uprzejmie informuję, że jeśli spółka w której był Pan zatrudniony formalnie istnieje, może Pan wystąpić z powództwem do sądu o zapłatę ekwiwalentu za urlop. Gdy egzekucja z majątku spółki okaże się bezskuteczna będzie mógł Pan skierować pozew przeciwko prezesowi tej spółki, który w takim przypadku ponosi odpowiedzialność całym swoim majątkiem. Jeśli jest Pan zainteresowany uzyskaniem bardziej szczegółowych informacji zapraszam do mojej kancelarii, chętnie pomogę.

Odpowiedź nr 2 z dnia 7 października 2015 11:59 Obejrzało: 461 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.