Pytanie z dnia 12 marca 2018

Witam serdecznie,
Piszę do Państwa z takim pytaniem, chciała bym się dowiedzieć jak wygląda pod kątem prawnym przepisanie własności mieszkania z siostry na siostre? Jakie są opłaty za dokonanie przepisania oraz co jest potrzebne?
Drugą kwestią jaką chciała bym się dowiedzieć jak by wyglądało przepisanie własności mieszkania z córki na matkę, która nie ma zrobionej rozdzielności majątkowej z mężem? Czy w razie śmierci żony która by była właścicielem mieszkania, jakie mąż ma prawa do mieszkania?
Trzecia kwestia jaką bym prosiła o udzielenie informacji, jak najlepiej zrobić, aby własność mieszkania nie wpadła w ręce ojca/męża?
Juź tłumaczę skąd pojawiły się moje pytania oraz dlaczego do Państwa piszę. U nas w rodzinie zaistniała taka sytuacja gdzie córka jest właścicielem mieszkania i robi problem z zameldowaniem ojca, stąd moje pytania się pojawiły. Doszłyśmy do porozumienia i siostra zdecydowała się przepisać własność mieszkania na mnie lub na naszą mamę, natomist teraz powstaje pytanie, mama nie ma zrobionej rozdzielności majątkowej, ponieważ ojciec nasz nie zgadza się na to, dlatego wyszedł pomysł z przepisaniem mieszkania na mnie.
Prosiła bym o doradzenie w mojej sprawie co tu zrobić, żeby ojciec nasz nie miał praw do mieszkania oraz co jest potrzebne do przepisania wlaśności mieszkania. Jak wyglądają formalności w związku z przepisaniem.
Proszę o informację zwrotną.

Pozdrawiam
Małgorzata

Szanowna Pani, proszę zwrócić się do notariusza, albowiem umowa darowizny nieruchomości winna zostać zawarta w drodze aktu notarialnego. Z poważaniem, adwokat Galina Gajda

Odpowiedź nr 1 z dnia 13 marca 2018 18:45 Zmodyfikowano dnia: 13 marca 2018 18:45 Obejrzało: 214 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.