Pytanie z dnia 03 marca 2018
Witam,
W dniu wczorajszym zostałam zwolniona z pracy z powodu "buntowania zespołu" co nie jest prawdą. Jako jedyna osoba wstawiłam się za pracownikami magazynu, którzy pracują przy -10 stopniach Celsjusza przez 8-9 i więcej godzin bez łazienki, miejsca, gdzie mogą się ogrzać, bez ciepłego posiłku. Mail, którego wystosowałam do szefostwa był pretensjonalny, owszem, jednak była tam zawarta prawda dotycząca moich pracodawców. Panowie Szefowie 2 tyg temu zostali poinformowani, że 05.03.2018 idę do szpitala na poważną operację. Dodatkowo byłam zastraszana (min zwolnieniem oraz sądem) i usłyszałam, z ust mojego Przełożonego, że żałuje, że nie może mnie zwolnić osobiście patrząc mi w oczy. Usłyszałam jeszcze, że nie umiem pracować z ludźmi i nie potrafię budować teamu. Obecnie jestem na lekach psychotropowych (Xanax oraz Miravil).
Zastanawiam się, czy mogę Panów pozwać do sądu pracy o odszkodowanie związane z uszczerbkiem na zdrowiu psychicznym.
Będę niesamowicie wdzięczna za pomoc i odpowiedź.
Pozdrawiam
Marzena Kowalczyk
Bernadetta Parusińska- Ulewicz Adwokat (Od 2007)
Kancelaria Adwokacka Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Gen. Z. Sadowskiego 8/40, 71-213 Szczecin
Dzień dobry, przede wszystkim, jeśli wypowiedzenie/zwolnienie dyscyplinarne było nieuzasadnione lub niezgodne z przepisami, może Pani się odwołać do sądu pracy. Na podstawie tak krótkiego opisu stanu faktycznego nie sposób ocenić jakie ewentualnie może mieć Pani jeszcze roszczenia i czy w grę wchodzi np. mobbing. Zalecam więc kontakt z miejscowym adwokatem i skorzystanie z bezpośredniej porady, albowiem konieczne jest przeprowadzenie z Panią rozmowy i ustalenie dokładnego stanu faktycznego. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz
Podziękowałeś prawnikowi
Patrycjusz Miłaszewicz Radca prawny (Od 2016)
Kancelaria Radcy Prawnego Patrycjusz Miłaszewicz
Plac Bolesława Chrobrego 13/2, 56-200 Góra
Dzień dobry, jeżeli w Pani przypadku mielibyśmy do czynienia z mobbingiem wówczas pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę. W treści pytania nie wskazała Pani czy zamierza Pani kwestionować wczorajsze rozwiązanie umowy o pracę, proszę się zastanowić. Pozdrawiam radca prawny Patrycjusz Miłaszewicz.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.