Pytanie z dnia 31 stycznia 2018

Witam.
W lipcu 2016 r. zostało mi zabrane prawo jazdy za "jazdę po alkoholu". W tej sprawie jest wiele niedomówień ponieważ nie jechałam a siedziałam w aucie pod wpływem%. Jednak pewny Pan zly na mnie bo się z nim klocilam (wtedy juz nie siedziałam w aucie)zadzwonił na policję że jechałam pod wplywem %. Droga na której to się działo to pole niamiotowe, ogrodzone, żadna ruchliwa droga.Policja przyjechała, zadała kilka pytań ja się nie zgodziłam z tamtym Panem że jechalam akurat autem , ale policja wzięła mnie na komende na alkomat tam wykazało 1promil i zabrali prawko. Pod przymusem prokuratury zgodziłam się na dobrowolne poddanie karze. Na sprawę do sądu pojechałam bo chciałam wytłumaczyć swoją rację jednak swiadka nie było to sąd stwierdził że jak nie ma świadka nie ma sprawy i czekamy na kolejną rozprawę. Oczywiście do niej nie doszło. Dostałam od razu wyrok a w przy wyroku już nie było jednego świadka a nagle 4. Nie wiem z kad tuch 4świadków jednak nie miałam już siły na walkę, może też przez to że adwokat u którego BYŁAM stwierdził że jak się przyznałam bo poszlam na ugodę z prokuraturą to już pozamiatane.
Ale mniejsza już o to wyrok dostałam, nie odwolalam się.
Ale moje pytanie odnośnie tego jest takie....
Wiem , że mogę po połowie kary czyli już mi minęła 10 stycznia, starać się o zamienienie kary o zakazie na kare zakazu prowadzenia pojazdów niewyposazonych w blokadę alkoholowa. I jeżeli przejdę pozytywnie ponownie egzamin to co dalej?
Czy oddadzą mi moje stare prawo jazdy z uwzględnieniem tego ze moge jeździć tylko pojazdami wyposażonymi w alkolock. Czy dostanę tylko jakiś papier uprawniający do jazdy ?
I jeżeli skończy się termin zakazu to co dalej?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Ania 😊

Tak. Taką możliwość przewiduje art. 182a Kodeksu karnego wykonawczego (kkw). Podstawowym warunkiem jest odbycie co najmniej połowy okresu orzeczonego zakazu. Dalsze warunki dot. samego sprawcy (m.in. postawa, właściwości i warunki osobiste sprawcy oraz zachowanie w okresie wykonywania środka karnego uzasadniają przekonanie, że prowadzenie pojazdu przez tę osobę nie zagraża bezpieczeństwu w komunikacji), co podlega oczywiście ocenie sądu. Pani dane będą w CEPIK. W trakcie kontroli policyjnej będzie kontrolowane, to czy pojazd którym Pani się porusza jest wyposażony w alcolock oraz czy posiada badanie techniczne dot. tej blokady.

Odpowiedź nr 1 z dnia 1 lutego 2018 22:38 Zmodyfikowano dnia: 1 lutego 2018 22:38 Obejrzało: 337 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.