Pytanie z dnia 24 kwietnia 2016

Witam
W ubiegłym roku miałam problemy z komornikiem, fakt wiedziałam dlaczego i to już jest załatwione- spłacone, ale jest coś co mnie nurtuje spory czas też dlatego że takie pytania często widzę na różnych forach, grupach mianowicie:
Czy komornik może zająć zwrot podatku z urzędu skarbowego ? Jeżeli zwrot jest liczony z ulgą na dzieci czy to tez może zająć? Czy jeżeli zajmuje wynagrodzenie, konto bankowe może też pozbawić takiego zwrotu skoro jest liczony z wynagrodzenia które jest już zajęte ? Czy jest jakieś przepis który może sprawić że takie postępowanie zostanie pominięte. Co jeśli dłużnik jest pracownikiem umów tzw. śmieciowych ? Jeżeli będziecie mieli Państwo chwilę proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytania.
Pozdrawiam serdecznie

O zajęciu nadpłaty podatku można mówić wtedy, gdy jest ona wierzytelnością faktycznie istniejącą. Moment powstania nadpłaty zależy natomiast od rodzaju podatku i sposobu jego rozliczenia. W przypadku podatku dochodowego jest to dzień złożenia zeznania rocznego. Nadpłatę wykazaną przez podatnika w takim rozliczeniu można zająć. Urzędy skarbowe nie mogą jedynie przekazywać komornikom sądowym pieniędzy z nadpłat, jeżeli zajęcie zostało dokonane przed złożeniem zeznania. Zatem może zająć komornik taki zwrot z podatku.

Odpowiedź nr 1 z dnia 25 kwietnia 2016 14:23 Obejrzało: 264 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.