Pytanie z dnia 02 października 2015
witam właśnie jestem w takiej sytuacji od 1 września podjęłam pracę po wcześniejszym stażu cztero-miesięcznym w szkole przyjęto mnie na umowę zlecenie 11 września uległam wypadkowi pogotowie mnie zabrało ze szkoły i do dnia dzisiejszego jestem na zwolnieniu bo mam złamany i zwichnięty łokieć .28 września przyszło mi zajęcie komornicze poborów za 170 zł należności głównej komornik zabrał mi 754zł i to odtrącił mi w całości mimo tego ze ja sama dzwoniłam do niego i dzień przed wypłatą bo wypłatę miałam na 30 września miałam wypłatę i księgowa też dzwoniła w tej sprawie i poinformowałyśmy go o tym ze jest to mój jedyny dochód ze mam troje dzieci i mąż też nie pracuje mimo tego zabrał mi całość zadłużenia i zostawił mi na życie do końca pażdziernika 454zł .
moje pytanie czy miał prawo czy mogę się odwołać?????
i jeszcze jedno pytanie związane czy jeśli dalej będę przebywać na zwolnieniu L4 wypadkowym a będę miała jakieś nowe zajęcie czy komornik może mi zabrać zasiłek i w jakiej kwocie??????
Katarzyna Krupa Radca prawny (Od 2018)
Kancelaria Radcy Prawnego Katarzyna Krupa
kard. Stefana Wyszyńskiego 7K/7, 05-530 Góra Kalwaria Warszawa
Jeśli wynagrodzenie z tytułu umowy zlecenia jest wynagrodzeniem pobieranym co miesiąc i stanowi źródło utrzymania to wtedy podlega ochronie przewidzianej przepisami prawa pracy w przypadku wszczętej egzekucji ( istotny jest okres na jaki została zawarta umowa ).. Potrącenia dotyczące należności niealimentacyjnych nie mogą przekroczyć połowy wynagrodzenia. Zgodnie z art. 829 kodeksu postępowania cywilnego w przypadku dłużnika, który nie otrzymuje stałego wynagrodzenia nie podlegają egzekucji pieniądze niezbędne dla niego i jego rodziny na utrzymanie przez 2 tygodnie.Jeżeli chodzi o zasiłek chorobowy, to podlega on egzekucji na zasadach określonych w ustawy emerytalnej. W myśl tych przepisów, zasiłek chorobowy podlega egzekucji na zaspokojenie: -świadczeń alimentacyjnych egzekwowanych na mocy tytułów wykonawczych - do wysokości 60% świadczenia, -innych egzekwowanych należności - do wysokości 25% świadczenia.
Podziękowałeś prawnikowi
Chcę dodać odpowiedź
Jeśli jesteś prawnikiem
zaloguj się by odpowiedzieć temu
klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem
poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.