Pytanie z dnia 19 grudnia 2017

Witam.

Wczoraj otrzymałem list z sądu z wezwaniem do zapłaty, w którym jest nawiązanie do wyroku z 23.11.17 r. Nie miałem żadnego awizowania, nie było u mnie żadnego listonosza. Z dzisiejszą korespondencją listonosz najpierw udał się do zakładu pracy moich rodziców w celu poinformowania, ze jest do mnie polecony. Mieszkam w małym mieście, więc takie postępowanie jest normą. Wspominam o tym w kontekście, że były możliwości dostarczenia mi tego listu. Nie wyjeżdżałem. Moi rodzice również. Skrzynkę sprawdzałem regularnie. Mało tego, oczekiwałem pisma z sądu z terminem kolejnej rozprawy.

Pismem byłem całkowicie zaskoczony, a wyrok dla mnie szokiem, sprawa dotyczy niezapiętych pasów o śmieszną kwotę 100 zł. Byłem przekonany, że dowiem się o terminie następnej rozprawy (o czym wspomniałem już wyżej).

Chciałbym zapytać o procedurę wniesienia sprzeciwu. Co należy zrobić? Wydaję mi się, że aby wnosić o apelację - najpierw potrzebuje uzasadnienie wyroku. Normalnie bym złożył wniosek o takie uzasadnienie, ale obecna sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana, bo wyrok się uprawomocnił.

Mam przed sobą wniosek innego obwinionego o: "przywrócenie terminu do dokonania czynności procesowej". Z tym, że wydaję mi się, że taki wniosek byłby odpowiedni, gdyby doszło do uprawomocnienia się wyroku nakazowego. Czy taka sama procedura dotyczy wyroku pierwszej instancji? Dopiero po 14 będę jechał do sądu w celu pozyskania dokładniejszych informacji i dokonania fotokopii całej teczki z aktami sprawy.

Z poważaniem, Wojciech.

Dzień dobry, wydaje się, że w tej sprawie również będzie wskazane złożyć wniosek o przywrócenie terminu wraz z jednoczesnym złożeniem sprzeciwu od wyroku nakazowego. Aby jednoznacznie odpowiedzieć, konieczne będzie zapoznanie się z aktami. Sprzeciw od Wyroku nakazowego wnosi się w ciągu 7 od dni od dnia doręczenia. Jeśli Pan zrobi fotokopie, wówczas proszę o przesłanie i będzie możliwe ustalenie dalszych działań. Pozdrawiam, Julia Rybczyńska radca prawny

Odpowiedź nr 1 z dnia 19 grudnia 2017 10:33 Zmodyfikowano dnia: 19 grudnia 2017 10:33 Obejrzało: 142 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.