Pytanie z dnia 30 października 2016

Witam. Zostałem zatrzymany autem w wydychanym było aż 0.84mg/l po kolejnym było 0.82mg/l.po przejechaniu na komendę i sprawdzenie stacjonarnym było 0.72mg/l. Mam stawić się 09.11.2016r i chciał bym wiedzieć co mówić żeby uzyskać jak najmniejszy wyrok. Mam niskie zarobki, mam dwujke dzieci na utrzymaniu. Jestem również odpowiedzialny za zaopatrzenie w firmie.

Tak, środek karny w postaci odebrania uprawnień jest obligatoryjny (sąd nie ma innego wyjścia, musi go zastosować). Niejakim pocieszeniem jest to, że po upływie połowy wymierzonego wymiaru może Pan się ubiegać o jego zamianę na zakaz prowadzenia pojazdów niezaopatrzonych w blokadę przeciwalkoholową (art. 182a kodeksu karnego wykonawczego). Innymi słowy: jeśli sąd zgodzi się z takim wnioskiem, to będzie Pan mógł prowadzić wyłącznie auto z blokadą przeciwalkoholową. Pozdrawiam. Adwokat Maciej Kacprzak

Odpowiedź nr 1 z dnia 2 listopada 2016 20:13 Obejrzało: 836 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzien dobry, Polecam z ineteresującym Państwa zakresie blog kolegi https://prawokierowcy.pl/ , www.prawokierowcy.pl który jest poświęcony kwestii odpowiedzialności kierowców za jazde po pijanemu.

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 listopada 2016 19:35 Obejrzało: 799 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.