Pytanie z dnia 10 września 2018

Witam zostałem zwolniony z korporacji taksówkarskiej, po około 2 tygodniach od zwolnienia udałem się do pracy za granicą, po powrocie w pierwszy dzień dowiedziałem się od byłych współpracowników że szef który mnie zwolnił rozpowiada między ludźmi z którymi pracowałem że ja wraz z moimi kolegami dzwonię na centrale radia taxi i zamawiam taksówki czym chcę wygenerować koszty utrzymania jego firmy co jest absolutną bzdurą ponieważ nr tel są przecież rejestrowane i łatwo sprawdzić że to nikt z mojego środowiska ani tym bardziej ja. Jak poradzić sobie z tego typu pomówieniem ?

Dzień dobry, proszę wysłać do byłego pracodawcy wezwanie do przeprosin i zaprzestania naruszania Pana dóbr osobistych. Pozdrawiam, adwokat Bernadetta Parusińska- Ulewicz adwokat@kancelariaulewicz.pl

Odpowiedź nr 1 z dnia 10 września 2018 15:33 Zmodyfikowano dnia: 10 września 2018 15:33 Obejrzało: 349 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Dzień dobry. Proszę sformułować do byłego pracodawcy pismo, w którym zażąda Pan zaniechania rozgłaszania tego typu treści. Może Pan również zażądać złożenia oświadczenia, w którym pracodawca odwoła wcześniejsze wypowiedzi. Art. 24 kodeksu cywilnego: § 1. Ten, czyje dobro osobiste zostaje zagrożone cudzym działaniem, może żądać zaniechania tego działania, chyba że nie jest ono bezprawne. W razie dokonanego naruszenia może on także żądać, ażeby osoba, która dopuściła się naruszenia, dopełniła czynności potrzebnych do usunięcia jego skutków, w szczególności ażeby złożyła oświadczenie odpowiedniej treści i w odpowiedniej formie. Na zasadach przewidzianych w kodeksie może on również żądać zadośćuczynienia pieniężnego lub zapłaty odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny. § 2. Jeżeli wskutek naruszenia dobra osobistego została wyrządzona szkoda majątkowa, poszkodowany może żądać jej naprawienia na zasadach ogólnych. § 3. Przepisy powyższe nie uchybiają uprawnieniom przewidzianym w innych przepisach, w szczególności w prawie autorskim oraz w prawie wynalazczym.

Odpowiedź nr 2 z dnia 10 września 2018 16:49 Zmodyfikowano dnia: 10 września 2018 16:49 Obejrzało: 344 osób

Czy uznajesz odpowiedź za pomocną?

Nie udało się wysłać odpowiedzi.

Podziękowałeś prawnikowi

Chcę dodać odpowiedź

Jeśli jesteś prawnikiem zaloguj się by odpowiedzieć temu klientowi
Jeśli Ty zadałeś to pytanie, możesz kontynuować kontakt z tym prawnikiem poprzez e-mail, który od nas otrzymałeś.